ورم تزریق چربی چند روز است

ورم تزریق چربی چند روز است

ورم تزریق چربی چند روز است ؟

تزریق چربی از مناسب ترین روش هایی است که با روش های مناسب و کاربرد های بسیار در کلینیک زیبایی مهرزاد انجام می شود. در بحث تزریق چربی ورم تزریق چربی بسیار مهم است و در واقع تورم بعد از عمل زیبایی تزریق چربی یکی از عوارضی است که خیلی از مراجعه کنندگان برای تزریق چربی در مورد سوالات زیادی دارند. به راستی ورم تزریق چربی چند روز است؟

در مورد ورم صورت بعد از تزریق چربی ایجاد شده باید گفت که موقتی بوده و در طول مدت کوتاهی برطرف خواهد شد برای داشتن اطلاعات بیشتر در این مورد توصیه می کنیم در ادامه مقاله  ما را همراهی نمایید.

تزریق چربی یکی از روش های آسان و ایمن از عمل زیبایی می باشد که محبوبیت زیادی در بین افراد مختلف جامعه بخصوص خانم ها پیدا کرده است.

هدف از تزریق چربی برطرف نمودن چین و چروک و افتادگی در نواحی از پوست و همچنین برجسته سازی و حجیم تر کردن بخشی از صورت و سایر نواحی مانند سینه ،باسن و پشت دست می باشد. برای این کار در ابتدا از نواحی از بدن که اهدا کننده چربی هستند چربی مورد نیاز برداشت و پس از آماده سازی در منطقه مورد نظر تزریق می شود.

عمل تزریق چربی با وجود تمام مزیت های زیادی که دارد مانند هر عمل دیگری ممکن است دارای یکسری عوارض نیز باشد. البته عوارض ایجاد شده از این رو بسیار کم می باشد.

عوارض محدود این روش عبارتست از : تورم و کبودی که در صورت معمول در مدت زمان کوتاهی خود بخود از بین می رود.  ورم تزریق چربی اصولا به شرایط مختلفی بستگی دارد همچنین نحوه و نوع انجام کار نیز تاثیر زیادی در ایجاد و میزان آن دارد.

ورم تزریق چربی صورت بستگی زیادی به مهارت و تخصص فرد تزریق کننده و ابزار ها و تجهیزات محیط کلینیک دارد. فردی که در کلینیک معتبر و دارای تجهیزات مدرن و بروز و تحت نظر پزشک متخصص و ماهر تزریق چربی را انجام می دهد می تواند خیالش از این بابت راحت باشد که تورم ایجاد شده موقتی بوده و مشکل خاصی را برایش ایجاد نمی کند.

ورم تزریق چربی ایجاد شده تا یک هفته تا ده روز طبیعی بوده اما اگر از بعد از ده روز باز تورم وجود داشته باشد باید به پزشک مراجعه شود. برای رفع سریعتر ورم می توانید از کمپرس سرد به مدت سه روز استفاده نمایید بعد از آن نیز از کمپرس گرم استفاده کنید.

نمونه کار های تزریق چربی

تصاویر زیر نمونه ای از تزریق چربی است که در کلینیک مهرزاد انجام شده است. در بسیاری از افراد ورم کم و در بسیاری از افراد ورم بعد از تزریق چربی متعادل  است.

علت ورم بعد از تزریق چربی صورت

ورم تزریق چربی زمانی اتفاق می افتد که بدن در برابر صدمات و آسیب ها از خود واکنشی طبیعی نشان می دهد. در کلیه عمل های زیبایی ورم شایع ترین عارضه می باشد علت ورم بعد از تزریق چربی نیز واکنش بدن نسبت به تزریق چربی اضافه می باشد.

ورم تزریق چربی ایجاد شده در طی چند روز به صورت خودبخود از بین می رود ولی اگر ادامه دار باشد حتما پزشکتان را مطلع سازید.

زمانی که تزریق چربی صورت می گیرد بدن در برابر جراحات و درمان های انجام شده واکنش نشان داده و مقداری قرمزی و تورم در آن ناحیه به وجود می آورد.

ورم تزریق چربی نتیجه افزایش در حرکات مایعات و گلبول های سفید خون به ناحیه تحت درمان است با حرکت این گلبوله که حالت تدافعی دارند بدن در برابر ورود جسم خارجی ( سرنگ ) به بدن واکنش نشان می دهد .

زمان کاهش ورم تزریق چربی صورت

زمانی که بعد از تزریق چربی ورم در بدن فرد ایجاد می شود معمولا این ورم از روز اول شروع و ممکن است تا ده روز ادامه دار شود البته به مرور ورم کاهش می یابد اگر بعد از گذشت ده روز یا دوهفته ورم از بین نرفت مشکل جدی خواهد شد و باید حتما به پزشک مراجعه نمود.

ورم تزریق چربی علاوه بر ظاهری بد و ناخوشایند ممکن است ایجاد درد نیز داشته باشد.

جهت جلوگیری از  باقی ماندن تورم باید به توصیه های پزشک گوش دهید و مراقبت های پس از تزریق را انجام دهید. مراقبت های بعد از عمل نیز در افزایش سرعت بهبودی ورم پس از تزریق چربی نیز تاثیر زیادی دارد.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834