کاربردهای تزریق چربی چیست

انواع کاربرد تزریق چربی

کاربردهای تزریق چربی چیست
تزریق چربی یکی از روش های جوانسازی و از بین بردن چین و چروک بوجود آمده در پوست بدن ناشی از عوامل مختلف است. در برخی مواقع ممکن است که به دلایلی حجم چربی در برخی قسمت های بدن کم شود و سبب ایجاد فرم بد و ناخوشایندی در آن قسمت شود. در این حالت نیاز به استفاده از روشی برای بازگرداندن دوباره حجم چربی از بین رفته بدن است . یکی از این روش ها ،روش تزریق چربی می باشد.

تزریق چربی در قسمت های مختلف بدن می تواند انجام می شود که این کار در کلینیک زیبایی مهرزاد توسط پزشکان مجرب پوست و زیبایی انجام می شود.

فرایند تزریق چربی در دو مرحله قابل انجام است. چربی که قرار است تزریق شود از بدن خود فرد گرفته می شود. مرحله نخست مربوط به برداشت چربی هاست. در ابتدا به کمک روش هایی مانند لیپوساکشن یا لیپوماتیک چربی مورد نیاز از بخش هایی مانند شکم و پهلو برداشته می شود در مرحله دوم این چربی خالص سازی شده و پس از آماده شدن به وسیله سرنگ های ظریف و مخصوصی به قسمت مورد نظر تزریق می گردد.
تزریق چربی به نسبت قابل توجهی چین و چروک های موجود و سایر نواقص روی پوست را برطرف نموده و یا کاهش می دهد. به علاوه در جوانسازی پوست و بازگشت حجم چربی تحلیل رفته نیز موثر است.

از کاربرد های تزریق چربی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • یکی از کاربرد های تزریق چربی بازگرداندن حجم چربی از بین رفته در نواحی مختلف بدن از جمله صورت می باشد. مواقعی که حجم گونه ها کم می شوند می توان با تزریق چربی صورت گونه گذاری کرد.
  • همچنین در ترمیم گودی زیر چشم ،اطراف چشم ،پشت و زیر چشم ،شقیقه ها ،پلک ،خط خنده ،لبهای نازک شده ،چانه و سایر قسمت های بدن کاربرد دارد. معمولا تزریق چربی به صورت بیشتر از سایر اندام های بدن انجام می شود.
  • یکی دیگر از موارد کاربرد تزریق چربی برطرف نمودن آتروفی چربی که ناشی از افزایش سن می باشد است. این ضایعه معمولا در نواحی خطوط خنده ،اخم ،پلک و اطراف چشم ایجاد می شود.
  • با استفاده از تزریق چربی می توان اجزای صورت مانند گونه و چانه را برجسته سازی کرد. پرکردن جای اسکار ها و از بین بردن چین و چروک موجود در پوست و ترومای صورت و اندام ها از کاربرد های دیگر تزریق چربی می باشد.
  • در مواقعی که صدمه ای به بدن وارد می شود نیز می توان از تزریق چربی استفاده نمود. برای برجسته سازی باسن و سینه می توان از تزریق چربی استفاده نمود.
  • افرادی که چربی پشت دست شان از بین رفته نیز می توانند از این روش استفاده کنند.
  • مورد دیگر از کاربرد تزریق چربی مربوط به نواقص مادرزادی از جمله آتروفی همی پاسیال است.

بهترین کاندیدای تزریق چربی چه کسانی هستند ؟

افرادی که سنشان بالا رفته است و پوست صورتشان دچار چین و چروک فراوان شده است از جمله بهترین کاندیدای تزریق چربی به صورت می باشند.

همچنین افراد زیادی نیز هستند که می خواهند با استفاده از تزریق چربی گونه گذاری کنند و یا با تزریق چربی به چانه زاویه سازی صورت را انجام دهند. همچنین برای جوانسازی صورت و زیبایی آن می توان از تزریق چربی استفاده نمود.

افرادی که به دلیل کاهش وزن زیاد دچار تحلیل حجم چربی در زیر پوست نواحی مختلف بدن شان شده اند نیز می توانند با تزریق چربی فرم دلخواه بدن خود را بدست بیاورند.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834