کاشت ابرو چگونه است

کاشت ابرو

کاشت ابرو چگونه است

کاشت ابرو و کاشت مو یکی از راهکار های کلیدی برای جایگزین موهای از دسته رفته است که روشی موثر برای داشتن ابروهای زیبا است.

ابرو ها نقش زیادی در زیبایی چهره افراد دارند اما برخی مواقع ممکن است افراد به دلایلی از جمله وراثت ،سوانح مختلف مانند آتش سوزی، برداشتن غیر اصولی ابرو و یا استفاده بیش از حد از لوازم آرایش ابرو بخشی از ابروی طبیعی خود را از دست بدهند. در این مواقع به دنبال روشی جهت جایگزین کردن ابرو ها خواهند بود.

روش هایی مانند تتو و هاشور ابرو معمولا تاثیری موقتی داشته و به دلیل رنگدانه هایی که به زیر پوست انتقال داده می شود ممکن است سلامتی فرد را تهدید نماید پس باید به دنبال روشی مطمئن تر و دائمی گشت. روشی که می خواهیم در این مطلب بررسی نماییم روش کاشت ابرو است. با استفاده از این روش در کلینیک زیبایی مهرزاد می توان ابرو های طبیعی زیبا و دائمی را تجربه نمود.

کاشت ابرو

کاشت ابرو چگونه است ؟

اگر به دنبال روشی جهت پر پشت کردن و رفع کم پشتی ذاتی ابرو های خود هستید کاشت ابرو در کلینیک زیبایی مهرزاد بهترین گزینه برای شما است.

در این روش موهای قسمتی از سر برای پیوند زدن به ابرو منتقل می شود در کاشت ابرو نیز از همان تکنیک و روش کاشت مو استفاده می گردد با این تفاوت که علاوه بر موها ارگان های بسیار کوچکی ( فولیکول های مو ) که وظیفه ساخت مو را بر عهده دارند نیز به زیر پوست ابرو منتقل می گردد. با انتقال فولیکول ها به ابرو تا اخر عمر موهای ناحیه ابروی شما به رشد خود ادامه داده و نیاز به مرتب کردن و اصلاح خواهد داشت.

پس از کاشت و پیوند، ابرو ها بسیار طبیعی و زیبا جلوه خواهند نمود زیرا موهای انتقال داده شده از سر خود فرد برداشت شده است.

مزایا و معایب کاشت ابرو چیست ؟

انجام هر عمل زیبایی مطمئنا مزایا و معایبی خواهد داشت. در مورد کاشت ابرو نیز این مسئله صادق است. فرد قبل از هر اقدامی نسبت به کاشت ابرو باید تمامی معایب و مزایای و ریسک و خطرات آن را بررسی نموده و سپس تصمیم بگیرد.

در ادامه به مزایا و معایب این روش خواهیم پرداخت.

  • کاشت ابرو به دلیل مزیت ها و برتری که نسبت به سایر روش های پر کننده ابرو دارد بسیار رایج شده است و روز به روز بر تعداد طرفدارانش افزوده می گردد.
  • یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از این روش انجام سریع آن است. کاشت و پیوند موها به ابرو تنها در یک جلسه توسط پزشک انجام می شود و در بیشتر مواقع دیگر نیازی به مراجعه به پزشک نیز نیاز ندارد. با استفاده از این روش می توان در وقت صرفه جویی نمود.
  • طبیعی بودن نتیجه از دیگر برتری ها و مزیت های روش کاشت ابرو می باشد. پس از انجام پیوند تار های مو و فولیکول ها به ابرو نتایج حاصل بسیار طبیعی می باشد و مانند سایر مو های فرد به رشد خود ادامه خواهند داد. این ویژه گی اصلی ترین دلیل برای محبوبیت استفاده از روش کاشت و پیوند ابرو می باشد.
  • مدت زمان ماندگاری زیاد و دوام موهای کاشته شده از دیگر مزیت های استفاده از این روش می باشد.همانطور که در بالا نیز اشاره شد به دلیل انتقال فولیکول های مو نیز به ناحیه ابرو رشد موهای کاشته شده تا اخر عمر فرد ادامه خواهد داشت.
  • ابرو های کاشت شده مانند موهای ابرو خود فرد قابلیت رنگ شده و حالت دهی با توجه به سلیقه خود فرد را دارا می باشند.

این روش علاوه بر مزایایی که دارد معایبی نیز دارد که در ادامه به آنها می پردازیم :

  • یکی از شایع ترین عارضه کاشت ابرو قرمزی پوست است .۳ تا ۴ روز پس از کاشت ابرو، وجود  قرمزی و تورم در ناحیه ابرو کاملا طبیعی بوده و نیازی به هیچ درمانی نیست و خود به خود از بین می رود. اما اگر بعد از گذشت این مدت از بین نرفت نیاز است به پزشک مراجعه نمایید.
  • ظاهر ناخوشایند ابرو ها بعد از کاشت ابرواز دیگر معایب احتمالی استفاده از این روش است.

از این رو توصیه می شود برای کاشت ابرو حتما به پزشکی حاذق و با مهارت بالا مراجعه نمایید .در صورتی که فولیکول های مو در محل درست خود کاشته نشوند رشد موها به صورت ناهماهنگ بوده و ظاهری بسیار زشت را ایجاد خواهند نمود و ابرو ها حالت غیر عادی پیدا می کنند.

از دیگر معایب احتمالی کاشت مو تفاوت رنگ  و نوع موهای کاشته شده با موهای ابرو خود فرد می باشد. موهای ابرو معمولا با موهای سایر نقاط بدن متفاوت می باشد. پزشکان برای جلوگیری و کاهش این تفاوت ها معمولا موها را از پشت گوش فرد برداشت می کنند.

تفاوت این ناحیه از موها با مو های ابرو معمولا بسیار کم است. اگر هنوز تفاوتی وجود دارد می توان با رنگ کردن ابرو مشکل را برطرف نمود.

از دیگر معایب کاشت و پیوند ابرو احتمال خونریزی در حین عمل و بعد از آن می باشد. جهت جلوگیری از بروز این عارضه از چند روز قبل از عمل باید از مصرف دارو های رقیق کننده خود پرهیز نمایید. دارو هایی مانند  آسپیرین، موترین و دارو های ضد التهابی غیراستروئیدی می توانند به افزایش خونریزی کمک کنند.

خارش در ناحیه کاشت و یا اهدا کننده از دیگر موارد عوارض استفاده از پیوندابرو می باشد.بعد از انجام پیوند ممکن است فرد احساس خارش در نواحی دهنده و گیرنده مو کند اما نباید به هیچ وجه به محل های مورد نظر دست بزند.در ورت ادامه خارش مراجعه به پزشک لازم است.

فولیکولیت یا التهاب فولیکول های مو در ابرو نیز ممکن است اتفاق بیفتد.این عارضه شبیه به آکنه و جوش ممکن است در محل کاشت ایجاد گردد.درمان این مورد بسیار راحت است و با استفاده از پماد آنتی بیوتیک می توان التهاب را کاهش داد .همچنین می توان پارچه خیس به مدت ۱۵ دقیقه روی موضع قرار داد.

کاشت ابرو به چه شکل انجام می شود؟

مراحل کاشت ابرو طبیعی عبارتند از :

  • طراحی ابروها متناسب با انتخاب و سلیقه فرد

در مرحله اول از کاشت ابرو از بیمار درخواست می شود تا فرم و طرح ابروی دلخواه خود را ترسیم نماید و به پزشک اعلام نماید.

پزشک پس از دریافت طرح مورد نظر بیمار ،تصویر را تقارن سازی می کند و معایب آن را با همفکری یکدیگر رفع می‌نمایند. پزشک همچنین طرح های آماده قبلی را  به بیمار نمایش می دهد تا در صورت پسند از آن طرح ها روی ابروی بیمار استفاده کند. اکثر بیماران دوست دارند طرح مورد نظر و پیشنهادی خود را به پزشک بدهند تا کاشت و پیوند ابرو را با توجه به آن اجرا نماید.

  • استخراج گرافت های مو

در کاشت ابرو از موهای پشت گوش و پشت سر استفاده می شود و بانک موی فرد قرار داده می شود. موهای ناحیه پشت گوش برای پیوند ابرو در خانم ها گزینه مناسب تری هستند زیرا مو های این ناحیه نسبت به موهای پشت سر نازک تر و کوتاه تر می باشندو فولیکول های این قسمت یک تاری می باشند.در نتیجه پس از کاشت ،ابرو هایی زیبا وبا موهای ظریفی خواهند داشت.

موهای پشت سر  فولیکول های چند ریشه ای دارند و معمولا ضخیم تر و پر تراکم‌ می باشند و زیاد برای کاشت ابروی بانوان مناسب نیستند.

به دلیل پرتراکم و پرپشت بودن ابروی آقایان از این بانک مو برای کاشت و پیوند ابروی آنها استفاده می گردد.

  • کاشت گرافت های استخراج شده

در مرحله آخر کاشت ابرو ،گرافت های مویی که از قبل استخراج شده اند و در آزمایشگاه توسط پرسنل مجرب در زیر میکروسکوپ آماده سازی شده اند، جهت انجام کاشت در اختیار جراح قرار داده می شوند. برای کاهش درد در ابتدا پزشک ناحیه ابرو را کاملا بی حس می کند سپس با استفاده تیغ جراحی بسیار باریک و ظریفی، سوراخ هایی به قطر یک میلیمتر در ناحیه ابرو ایجاد می نماید. این سوراخ ها بسیار ریز می باشند و گرافت های مو در درون این سوراخ ها قرار می گیرند.

پزشک باید زاویه کاشت ابرو را  زیاد مورد توجه قرار دهد. مهارت و تخصص پزشک در این مرحله بسیار مورد نیاز می باشد و در نتیجه کاشت نیز تاثیر بسزایی دارد. هر قدر پزشک متبحر باشد نتیجه مطلوبی نیز به دست خواهد آمد.

کاشت ابرو به چه شکل انجام می شودکاشت ابرو به چه شکل انجام می شود

انتخاب مدل ابرو چگونه انجام می شود ؟

زیبایی و منظم بودن ابرو ها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت چهره فرد دارد به همین خاطر برای افرادی که می خواهند پیوند و کاشت ابرو انجام دهند یک جلسه مشاوره قبل از پیوند برگزار می کنند و در این جلسه انتخاب مدل ابرو انجام می شود. در این جلسه پزشک با توجه به فرم صورت متقاضی مدل های ابرو مناسب را پیشنهاد می دهد و بیمار نیز فرم و مدل انتخابی خود را برای پزشک ترسیم می کند. در این جلسه فرم و مدل مناسب جهت کاشت ابرو انتخاب می گردد. در این زمینه مطالعاتی انجام شده است و نتیجه بدین صورت است ابرو هایی با تاج پهن و در انتها نازک را درخواست می نمایند.

پس از انتخاب مدل ابرو دلخواه توسط متقاضی کاشت ،پزشک قالب ابرو مورد نظر را در ناحیه ابرو ترسیم می کند تا کاشت ابرو بر طبق قالب انتخابی باشد. پزشک های با مهارت بالا می توانند بعد از ترسیم قالب در جهت های مناسب ایمپلنت های ابرو را انجام دهد و ابرویی زیبا و یکدست  و طبیعی را کاشت کند.

بعد از کاشت ابرو به چه نکانی باید توجه نمود؟

بعد از پایان مراحل کاشت ابرو اگر می خواهید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید، باید نکات و توصیه های پزشک و مراقبت های لازم را اجرا نمایید.

برخی از مهم ترین نکات بعد از کاشت ابرو عبارتند از :

تا سه روز بعد از عمل کاشت ابرو نباید ابروهایتان با اب تماس داشته باشند و در این مدت می توانید صورت خود را با پد های آرایشی پاک نمایید . بعد از سه روز نیز در زمان شستشو باید با ملایمت صورت خود را بشویید.

تا سه روز باید از انجام فعالیت های ورزشی و بدنی سنگین پرهیز نمایید .

برای تسریع در بهبودی جای زخم ها پزشک پماد و دارو تجویز می نماید حتما در زمان های دقیق تجویز شده از انها استفاده نمایید .

معمولا موهای کاشته شده در ابرو رشد بیشتری نسبت به موهای اولیه ابرو دارند . بایدبه طور منظم جهت مرتب و اصلاح آنها اقدام نمایید.

معمولا نواحی کاشت نیازی به پانسمان ندارد اما ناحیه اهدا کننده مو باید حداقل دو روز پانسمان گردد تا از بروزعفونت جلوگیری شود.

عمل کاشت ابرو, عملی غیر تهاجمی است و فرد پس از کاشت ابرو نیازی به مراقب نداشته و می تواند خود به خانه برگردد اما جهت اطمینان بیشتر بهتر است دو روز اول در خانه استراحت نماید.

از مصرف داروهای ضد انعقاد خود از دو روز قبل از جراحی پرهیز شود.

جهت کاهش تورم و کبودی بعد از عمل کاشت ابرو می توانید روزانه به مدت بیست دقیقه از کمپرس آب یخ استفاده نمایید.

چه افرادی می توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

افراد زیر می توانند کاندیدای مناسبی جهت کاشت ابرو باشند :

افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی دارای ابروهای کم تراکم و کم پشت می باشند و یا به دلایل مختلف رشد ابروی آنها متوقف شده است و و کل ابروی آنها یا بخشی از آن فاقد مو می باشد.

افرادی که فرم و مدل ابروی خود را نمی پسندند و می خواهند با استفاده از بهترین روش فرم دلخواه ابروی خود را ایجاد نمایند.

ممکن است در اثر سانحه ای مانند تصادف، شکستگی، سوختگی، جای بخیه، جای جراحی و . . .  همه یا قسمتی  از ابروی فرد از بین رفته باشد.در مواردی نیز می توان برای پوشاندن جای اسکاردر محل ابرو از روش کاشت ابرو استفاده نمود.

برخی از افراد در اثر ابتلا به بیماری هایی مانند اختلال در غدد تیروئیدی یا کم کاری و یا پر کاری بیش از حد تیروئید و بیماری‌های دیگری یا شیمی درمانی بخشی و یا همه موهای ابرو خود را از دست داده باشند . این افراد می توانند پس از مداوای کامل و تمام شدن بیماری نسبت به کاشت ابرو اقدام نمایند و عمل پیوند ابرو انجام دهند.

برخی از خانم ها ممکن است به دلیل اصلاح نادرست و غیر اصولی ابرو ها در سال های متمادی دچار کم پشتی ابرو و از دست دادن حجم زیادی از موهای ابرو خود کنند. این افراد می توانند با استفاده کاشت ابرو ابروهای خود را زیباسازی نمایند.

ابروی برخی از خانم ها ممکن است پس از چندین بار انجام  تاتو و هاشور و یا فیبروز  حالتی مصنوعی پیدا کند.

این افراد می توانند با انجام کاشت مو ظاهری طبیعی تر به  ابرو های خود بدهند.

آیا کاشت ابرو ظاهری طبیعی دارد؟

کاشت و پیوند ابرو از ویژگی های برخوردار است که سبب می شود ابرو ظاهری طبیعی داشته باشد. جهت رشد موهای کاشته شده ابرو از مهم ترین مشخصه های طبیعی دیده شدن ابرو ها می باشد. در زمان کاشت ابرو باید پزشک جهت قرار گیری نقاط مختلف گرافت های مو را بررسی نماید.

از دیگر مشخصه های ظاهر طبیعی ابروهای کاشته شده، زاویه رشد موهای کاشته شده است زاویه قرار گیری و رشد موی ابرو باید متفاوت با زاویه صورت باشد و ابرو باید روی صورت به حالت خوابیده قرار بگیرد.

چرخه رشد مو در کاشت ابرو چگونه است ؟

چرخه رشد مو در کاشت ابرو ها مدت زمان ۱۲ تا ۱۵ روز طول می کشد. فردی که می خواهد ابرو هایش به بیشترین مرحله رشد برسد باید سه مرحله را پشت سر هم بگذراند. این مراحل عبارتند از :

مرحله اول :آناژن

مرحله اول مرحله آناژن یا رشد فولیکول های مو نامیده می شود. در طی این مرحله ریشه موها با سرعت تقسیم می شود و ساقه موها به وجود می آیند. همچنین در مرحله اول طول مو های ابرو مشخص می گردد.

مدت زمان این مرحله مابین ۳۰ تا ۴۵ روز زمان می برد.

مرحله دوم :کاتاژن

در این مرحله انتقال فولیکول ها انجام می شود. فولیکول هایی که در مرحله آناژن رشد کرده اند در این مرحله انتقال داده می شوند.

همچنین در این مرحله مو  از تامین کننده های خون و سلول هایی که موهای جدید را تولید می کنند، جداسازی می شود.

پس از آن رشد موها متوقف شده و فولیکول های مو هم جمع تر می گردند. زمان مشخص شدن و لمس شدن موها بر روی سطح پوست مرحله دوم می باشد.

مرحله سوم :تلوژن

مرحله سوم که مرحله تلوژن نامیده می شود زمان استراحت فولیکول های مو است. این مرحله که دو تا چهار ماه طول می کشد فولیکول ها در یک حالت باقی می مانند. در این زمان موها رشد نمی کنند و در حالت خنثی باقی می مانند.

زمانی که مرحله سوم یا تلوژن پایان می یابد موها دوباره وارد مرحله آناژن می شوند و شروع به رشد می کنند.

در طی این مراحل لازم است تغذیه مناسب داشته باشید تا فولیکول های مو به درستی تغذیه شوند و رشد موها تسریع یابد. غذا های مناسب عبارتند از تخم مرغ ،اسفناج ، سبزیجاتی که برگ تیره دارند.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب نیست ؟

با وجود تمام فوایدی که کاشت ابرو دارد اما این روش برای افرادی نیز مناسب نمی باشد.

افرادی از قبیل :

افراد زیر ۱۸ سال

افرادی که بیماری لخته و منعقد شدن خون دارند.

افرادی که به صورت مداوم از دارو هایی استفاده می کنند که سبب ریزش مو می شود تا دارو ها را قطع نکنند و مداوا نشوند نمی توانند از این روش استفاده کنند.

 

نتایج کاشت ابرو به چه شکل است ؟

اکثر مواقع نتایج کاشت ابرو بسیار موفقیت آمیز و دائمی است. همچنین نتیجه حاصل از کاشت و پیوند ابرو بسیار طبیعی بوده و مانند ابرو خود فرد دیده می شود.

هزینه کاشت ابرو چگونه محاسبه می گردد؟

یکی از مهم ترین مسائل برای افرادی که قصد انجام کاشت ابرو را دارند ،هزینه کاشت ابرو می باشد.

هزینه کاشت ابرو با توجه به عواملی مانند دستمزد جراح ،داروی بیهوشی ،هزینه مرتبط با مراقبت های حین کاشت و بعد از کاشت ،تعداد گرافت های کاشت شده و موقعیت جغرافیایی کلینیک بستگی دارد  که در زمان تعیین هزینه کاشت باید تاثیر این موارد لحاظ شود.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو در کلینیک زیبایی مهرزاد می توانبد تا با انجام مشاوره با متخصصان این کلینیک از هزینه کاشت ابرو اطلاع پیدا کنید

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834