افراد با بانک موی ضعیف چه کار کنند؟

کاشت مو با بانک موی ضعیف

کاشت مو با بانک موی ضعیف

اگر با کاشت مو آشنا باشید بدون شک اصطلاح بانک مو را شنیده اید. آیا می دانید کاشت مو با بانک موی قوی چه تفاوتی با بانک موی ضعیف دارد؟ آیا کاشت مو با بانک موی ضعیف امکان پذیر است و در صورت انجام چه میزان موفقیت دارد؟ در ادامه با کاشت مو با بانک موی ضعیف آشنا می شوید.

افرادی که تمایل به کاشت موی طبیعی دارند حتما با اصطلاح بانک مو آشنا می باشند. بانک مو ناحیه ای بدن می باشد که در زمان کاشت موی طبیعی گرافت های مو از آن ناحیه برداشت می شود. بانک مو نباید دارای مشکل کم پشتی مو باشد. در اکثر افراد قست های پشت سر و بغل موها بانک موی فرد می باشد و گرافت های مورد نیاز برای پیوند به روش های مختلف از این ناحیه برداشت می شوند. پزشکان از موهای این نقاط به صورت نامنظم برداشت می کنند تا زیبایی این ناحیه نیز از بین نرود.

هر قدر فرد در ناحیه بانک مو، موهای قوی و متراکمی داشته باشد ،در نتیجه کیفیت کاشت مو نیز بالاتر خواهد بود. اما ممکن است در برخی افراد بانک مو ضعیف باشد.

 

افراد با بانک موی ضعیف چه کار کنند

در افرادی که بانک موی ضعیفی دارند نیز می توان عمل کاشت مو را انجام داد در این افراد باید موهای ریش و موهای بدن قوی و زیاد باشد تا بتوان از آن نواحی ،گرافت های مو را برداشت نمود. به طور کلی می توان گفت کاشت مو با بانک موی ضعیف امکان پذیر است.
افراد با بانک موی ضعیف نیز این شانس را دارند که موهای زیبا و پرتراکمی داشته باشند. کاشت مو با بانک موی ضعیف کار جراح را دشوار می کند. جراح با بکارگیری تکنولوژی‌های پیشرفته و روش ‌های جدید کاشت مو، تمام تلاش خود را به کار می بندد کاشت مو باکیفیتی را از بانک مو ضعیف انجام دهد.

تفاوت افراد با بانک موی ضعیف و قوی

افرادی که بانک موی قوی دارند به راحتی و بدون دغدغه می توانند از خدمات کاشت موی طبیعی استفاده کنند. این افراد با استفاده از روش کاشت موی که جراح پیشنهاد می دهد.
گرافت های مورد نیاز را از پشت سر و بالای گوشت برداشت کرده و در نواحی خالی سر کشت می نمایند. برای این افراد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و هر موقع که بخواهند براحتی می توانند عمل کاشت مو را انجام دهند.

 

اما افراد با بانک موی ضعیف قضیه شان کمی متفاوت می باشد. این افراد در نواحی پشت سر موهای کم و با ترکم پایین دارند بنابرین باید در نواحی دیگر بدن مانند بازو ها ،سینه و ریش و غیره موهای سالم و پر تراکمی داشته باشند تا جراح بتواند با استفاده از انها کاشت مو با بانک موی ضعیف را انجام دهد.

بانک موی ضعیف چگونه است ؟

منظور از بانک موی ضعیف مناطقی از سر افراد در خواست کننده کاشت موی طبیعی می باشد که فولیکول های مو به اندازه طبیعی در آنجا وجود نداشته و حجم مو خیلی کم است. این فولیکول ها ممکن است تنها شامل یک تار مو باشند یا اینکه موی بیمار خیلی نرم و نازک باشد.

ممکن است برخی از بیماران پس از یکبار کاشت مو اقدام به جواب مناسب نگیریند و اقدام به کاشت موی دوباره نمایند.یکی از دلایل این مشکل عدم وجود فولیکول های مو ناکافی جهت اهدا می باشد. قرار گرفتن در این شرایط برای هیچ فردی مطلوب نیست و واقعیتی تلخ می باشد. متاسفانه این افراد اگر بار دیگر هم اقدام به کاشت مو نمایند، بعضی از بخش های طاس موی سر آنها نمی تواند به خوبی رشد نموده و پر تراکم گردد.
در این گونه موارد بهترین کار مشورت با پزشک حاذق و گرفتن مشاوره از وی می باشد.

کاشت مو با بانک موی ضعیف چگونه انجام می شود ؟

تا چند دهه قبل تنها فاکتور مهم در انجام کاشت موی موفق داشتن بانک موی قوی در نواحی پشت سر یا بالای گوش بود و افرادی که تراکم مو کم در این نواحی داشتند نمی توانستند از این روش استفاده نمایند.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دانش بشری امکان انجام کاشت مو با بانک موی ضعیف نیز فراهم گردید .افراد مورد نظر باید بانک موی قوی در سایر نقاط بدن خود داشته باشند. حتما افراد مبتلا به بیماری آلوپسی نیز می توانند از این روش استفاده نمایند و به تراکم موی بالا و خوش حالت دست پیدا کنند در ادامه به این روش ها اشاره خواهیم کرد.

کاشت مو با بانک موی ضعیف چگونه انجام می شود

 

در روش کاشت مو با بانک موی ضعیف تنها تراکم مو مهم نیست عواملی از جمله مهارت پزشک و امکانات و تجهیزات کلنیک انتخابی نیز نقش بسزایی در موفقیت این عمل خواهد داشت.
در این افراد در ابتدا پزشک تشخیص می دهد که بهترین ناحیه بانک مو جهت پیوند کدام ناحیه است سپس با استفاده از یکی از روش های کاشت مو فولیکول های مورد نیاز را برداشت نموده و با جداسازی آنها در زیر میکروسکوپ ،واحد های فولیکولی را به صورت تک تک در ناحیه خالی سر کاشت می نماید.

در فرایند کاشت مو به چند نکته باید توجه نمود:

  • فولیکول های استخراج شده باید کاملا استرلیزه و ضدعفونی گردند و مورد مراقبت قرار بگیرند. این کار به دلیل جلوگیری از انتقال عفونت یا خونریزی در اثر فاکتورهای خارجی یا اثرات جانبی دیگر انجام می شود.
  • جهت کاهش درد و التیام زخم ها بیماران باید از قرص های آرام بخش و آنتی بیوتیک استفاده نمایند.
  • در روز دوم کاشت بیمار به کلنیک مراجعه می کند تا باند های روی سربرداشته شوند و تمیز گردد.

برداش فولیکول ها از منطقه اهدا کننده ممکن است با عوارضی همراه باشد از جمله این ناحیه کمی قرمز ومتورم گردد و یا سوزش احساس شود. حتی در مواردی معدودی، امکان دارد خونریزی از ناحیه برداشت وجود داشته باشد .اما جای هیچ نگرانی نیست زیرا علائم خود بخود برطرف می گردد.

روش های مناسب برای کاشت مو برای افراد با بانک موی ضعیف

افرادی که دچار ریزش موی شدید و کم پشتی موها می باشند و بانک موی ضعیفی نیز دارند با استفاده از دو روش زیر می توانند مشکل خود را درمان کرده و به رویای رسیدن به موهای زیبا و پر تراکم دست پیدا نمایند. این دو روش عبارتند از :

  • کاشت مو BHT
  • ترمیم مو

در ادامه این دو روش را به صورت خلاصه بررسی خواهیم نمود

کاشت مو به روش bht برای کسانی که بانک موی ضعیف دارند:

در این روش گرافت های مو از نواحی دیگر بدن به جز سر بیمار استخراج می گردد. نواحی مانند پوست سایر بخش های بدن و اعضای بدن مانند دست، پا، روی سینه و حتی در موارد نادر موهای گردن و یا زیر ناحیه ریش بانک موی فرد تلقی شده و فولیکول های مو پس از استخراج در ناحیه مورد نظر کاشت می گردند.استفاده از این روش به دلیل مشکلاتی که دارد در بیشتر موارد توصیه نمی شود مشکلاتی از جمله : ناهماهنگی رشد موهای بدن و موهای سر ،تفاوت در رنگ ها ،جنس وضخامت موها

ترمیم مو برای افرادی که بانک موی ضعیف دارند:

برای افرادی که بانک موی ضعیف دارند و نمی توانند از روش های معمول کاشت مو استفاده نمایند بهترین گزینه پیشنهادی استفاده از روش ترمیم مو می باشد.
تکنیک ترمیم مو بسیار رایج بوده و بهترین و مدرن ترین روش برای بیماران با موی کم پشت در ناحیه بانک مو می باشند.

در کلینیک زیبایی مهرزاد مانند سایر کلینیک های مجهز و پیشرفته ترمیم مو بدون نیاز به بانک مو یا با بانک موی ضعیف در واقع روشی بسیار خلاقانه در جهت از بین بردن طاسی و کم پشتی موها است.

در این روش موها به شبکه ای که بصورت طبیعی بوده و بسیار شبیه پوست سر است گره زده می شوند و سپس با استفاده از مواد گیاهی و کراتینه بر روی سر بیمار فیکس می شوند

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834