کاشت مو در محل اسکار و بخیه به چه شکل انجام می شود؟

کاشت مو در محل اسکار و بخیه

کاشت مو در محل اسکار و بخیه به چه شکل انجام می شود

برخی افراد به دلیل زخم و بخیه هایی که بر روی سر دارند، رویش مجدد مو در آن قسمت وجود نخواهد داشت و یا قسمت بخیه یا زخم به قدری وسیع است که باعث کاهش اعتماد به نفس میشود، زیرا در آن قسمت نه تنها رویش مجدد وجود ندارد بلکه باعث می شود موهای اطراف زخم از بین برود. در این مقاله قصد داریم درباره کاشت مو در محل اسکار و بخیه اطلاعاتی را به شما منتقل کنیم پس اگر به این اطلاعات نیاز دارید تا انتهای مقاله با ما باشید.

کاشت مو برای پوشاندن جای زخم و بخیه

با پیشرفت تکنولوژی راه های زیادی برای پوشاندن جای زخم و بخیه وجود دارد که هرکدام دارای مزیت ها و معایبی هستند. برخی از این روش ها عبارت است از لیزر، میکرپیگمیشن اسکالپ و … که کاشت مو از همه آنها منطقی تر است و از طرفی استقبال بیشتری از آن می شود.
امروزه با استفاده از کاشت مو می توان جای زخم و بخیه را پنهان کرد به گونه ای که به هیچ عنوان آثاری از آن دیده نشود. به این دلیل این روش زیاد مورد استقبال قرار گرفته است که از نتایج فوق العاده ای برخوردار است. در این روش فرد می تواند در یک جلسه به نتیجه دلخواه خود دسترسی پیدا کند. در عمل پیوند فولیکول و کاشت مو از از قسمت های درحال رشد کمک گرفته و به قسمت های کم تراکم و ضعیف تر منتقل می شود.

کاشت مو برای پوشاندن جای زخم و بخیه
لازم است بدانید برای کاشت مو در محل اسکار و بخیه از روش های غیرجراحی استفاده می کنند تا زخم های دیگری بر اثر جراحی کاشت مو پدید نیاید.

کاشت مو به روش fue در جای بخیه چگونه انجام می پذیرد؟

در روش fue کاشت و برداشت فولیکول ها به صورتی است که به صورت واحدی انجام می شود یا به بیانی دیگر فولیکول ها را دانه دانه برداشته و در جای موردنظر قرار می دهند. این عمل را با استفاده از ابزاری انجام می دهند که ایجاد شکاف بر روی پوست کمتر از یک میلی متر است. به همین دلیل است که خون ریزی و جراحات در این روش بسیار پایین است. در واقع به دلیل همین ویژگی است که برای پوشاندن جای زخم و بخیه از ان استفاده می کنند.
البته لازم است بدانید مقدار پوشانندگی جای زخم و بخیه در کاشت مو در محل اسکار و بخیه به عمق آن بستگی دارد و هم چنین تجربه و تبحر پزشک در این عمل بسیار موثر است. از همین رو توصیه می شود که برای بالابردن موفقیت کار تنها به متخصصانی مراجعه کنید که از تجربه و توانایی خوبی برخوردار باشند.

آیا کاشت مو بر روی جای زخم مشکلی ندارد؟

درست است که کاشت مو در محل اسکار و بخیه گزینه مناسبی است اما با این ‌وجود می‌بایست به مواردی از جمله ناحیه زخم شده و پوست سر توجه کرد. در ادامه به برخی از موارد پرداخته می‌شود که در این شرایط فرد نباید برای از بین بردن جای زخم و بخیه از کاشت مو استفاده کند.
اگر فرد دارای بیماری زمینه‌ای مزمن باشد نباید به هیچ عنوان از این روش استفاده کند زیرا ممکن است با کاشت مو دچار التهاب زیاد شده و در نهایت مشکلات بیشتری را به وجود آورد. در غیر این صورت می‌تواند با پزشک خود مشورت کرده و بیماری و شرایط بدنی خود را با وی در میان بگذارد تا در نهایت با بررسی‌های انجام شده پزشک معالج برای وی تصمیمی بگیرد.
از آنجایی که فولیکول‌ها برای زنده ماندن نیاز به خون دارند در ناحیه زخمی، جریان خون نباید محدود باشد. در برخی موارد از آنجایی که در ناحیه زخم عروق خونی آسیب‌دیده‌اند نمی‌توانند خون رسانی لازم را داشته باشند. اگر خون رسانی به اندازه کافی نباشد فولیکول‌ها از بین می‌روند و در نهایت انجام عمل بی فایده خواهد شد. از طرفی اگر پزشک دارای تخصص و مهارت خوبی باشد می‌تواند این مشکل را رفع کند و منبع خونی لازم را ایجاد کند.
مورد دیگری که در موفقیت انجام عمل دخیل است مربوط به ضخامت پوست سر است. از آنجایی که زخم‌ها در شکنندگی و ضخامت مقدارهای متفاوتی دارند به همین دلیل اگر مقدار زخم زیاد باشد دسترسی پیدا کردن به عروق خونی کار سخت‌تری است. از همین رو عمل کمی دشوارتر می‌شود و جراح می‌بایست از مهارت بیشتری برخوردار باشد. از طرفی بافت‌های بسیار نازک هم برای نگهداری فولیکول‌ها چندان مناسب نیستند. خوشبختانه چندان نگرانی وجود ندارد زیرا با روش‌های مختلف قابل حل هستند البته در صورتی که پزشک هوشمندانه عمل کند.

در صورتی که فرد از سن پایینی برخوردار باشد بهتر است کاشت مو صورت نگیرد، زیرا هنوز بافت‌های آن تکامل نیافته است و امکان تغییر وجود دارد. به طور مثال برخی از افراد ابتدا و در سن پایین تنها بر روی زخم و بخیه ریزش مو دارند اما با گذشت زمان در اطراف آن و پشت سر آنها هم خالی می‌شود. از این رو نباید کاشت مو بر روی بخیه یا زخم در سن پایین صورت بگیرد.

هزینه کاشت مو بر روی جای زخم چقدر است؟

کاشت مو در محل اسکار و بخیه جز عمل‌های پیچیده محسوب می‌شود که بسته به نوع ضخامت، مهارت پزشک، شرایط بدنی فرد متفاوت خواهد بود. در برخی مواقع جای زخم به قدری وسیع است که پزشک سعی می‌کند که عمل‌های دیگر را با کاشت مو ترکیب کند تا بتواند به نتیجه دلخواه دسترسی پیدا کند.
هزینه کاشت مو بر روی جای زخم تنها به دستمزد پزشک مختصر نمی‌شود زیرا موارد دیگری از جمله داروهای بعد از عمل، موقعیت جغرافیای کلینیک و … در این امر دخیل هستند. در کلینیک‌های مجهز و هم چنین با وجود پزشکان متخصص هزینه‌های کمی بالاتر از مکان‌های دیگر است که البته اگر به دنبال نتایج خوب هستید این امر کاملاً منطقی است.

هزینه کاشت مو بر روی جای زخم

اگر شما هم دچار این مشکل هستید و از جای زخم خود رنج می‌برید توصیه می‌کنیم کاشت مو را تنها به افراد باتجربه و متخصص در این حوزه بسپارید.
نکته: فراموش نکنید که انتخاب پزشک موردی بسیار مهم در انجام این عمل است. هرچند که شما بهترین کلینیک را انتخاب کنید و هزینه زیادی را برای این کار کنار بگذارید اما تنها زمانی نتیجه می‌گیرید که از عملکرد پزشک خود اطمینان کامل را داشته باشید. کلینیک مهرزاد یکی از کلینیک‌های معتبر ایران است که بهترین خدمات را در این زمینه به مشتریان خود ارائه می‌کند.

در این مقاله سعی کردیم درباره کاشت مو در محل اسکار و بخیه صحبت کنیم و از دیدگاه‌های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهیم. همان طور که گفته شد کاشت مو در محل اسکار و بخیه می‌تواند جز عمل‌های پیچیده به شمار برود، از این رو نیاز است تا پزشکان متخصص را در این حیطه انتخاب کنید تا با اطمینان کامل بتوانید کاشت مو را بر روی بخیه خود انجام دهید. از طرفی کاشت مو بروی بخیه ابتدا نیاز به بررسی دارد تا عواملی مانند ضخامت و شرایط بدنی مورد بازبینی قرار بگیرد و در نهایت پزشک بتواند بهترین روش را برای انجام این عمل انجام دهد.
امیدواریم مطالب منتقل شده در این مقاله مفید واقع شود و بتواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند. فراموش نکنید که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان کلینیک مهرزاد در تماس باشید تا پاسخ سؤال‌های خود را دریافت کنید. در نهایت فراموش نکنید که نظرات، انتقادات و پرسش‌های خود را در کادر مربوطه با ما به اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834