کاشت مو برای زنان چگونه است؟

کاشت مو زنان

کاشت مو برای زنان چگونه است

زمانی که صحبت از کاشت مو می شود آنچه در ذهن اکثر افراد پدیدار می شود، مختص بودن کاشت مو در مردان است اما در واقعیت این گونه نیست. امروزه عمل کاشت مو برای زنان نیز در کلینیک های زیبایی و همچنین کلینیک زیبایی مهرزاد انجام می شود. اما با این وجود این امر  یعنی کاشت مو زنان زیاد رایج نیست زیرا مشکل عقب رفتن خط رویش مو در بین زنان کمتر دیده می شود و بیشتر ریزش مو در آنها به صورت الگوی ریزش منتشر می باشد یعنی در ریزش مو در تمام نقاط سر به یک میزان است.

علل ریزش مو در زنان می تواند مواردی از قبیل: عوارض جانبی مصرف برخی از دارو ها، تغییرات هورمونی پس از زایمان، یائسگی، کاهش سریع وزن، کم خونی، مشکلات مربوط به تیروئید، استرس و اضطراب زیاد و بیماری پلی کیستیک تخمدان باشد. این موارد می توانند سبب ریزش گسترده مو در زنان شوند.

خانم هایی که به این مشکل گرفتار هستند به دنبال بهترین روش برای جایگزین موهای خود می باشند. کاشت مو زنان در کلینیک زیبایی مهرزاد بهترین جایگزین برای موهای از دست رفته است.

متاسفانه کاشت مو در زنان تنها در شرایط خاص جواب می دهد و نمی توان برای همه افراد به کار برد . در ادامه با کاشت مو برای زنان بیشتر آشنا می شوید. شما می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید و راهنمایی لازم را در خصوص کاشت مو زنان داشته باشید.

کاشت مو زنان

شرایط کاشت مو در زنان

متاسفانه در همه موارد نمی توان کاشت مو در زنان انجام داد. در شرایط زیر می توان بهبود قابل توجهی در ظاهر زنان به کمک عمل پیوند و کاشت مو انجام داد :

 • گاهی اوقات موهای سر زنان بر طبق الگوی مردانه دچار ریزش می شود. در این حالت موهای جلو ، بالا و فرق سر دچار ریزش می‌شود اما موهای پشت و کناره های سر نمی ریزد. در این حالت بانک موی فرد قوی است و از موهای پشت و کناره ها جهت کاشت مو در مناطق خالی سر استفاده می گردد.
 • برخی از زنان دچار مشکل خط رشد مو بالاتر از حد معمول می باشند. این بیماری ارثی است و خانم هایی که به این مشکل مواجه هستند دچار مشکلات زیادی می شوند. کمبود اعتماد بنفس و افسردگی مشکل حاد این افراد می تواند باشد. بهترین روش برای این افراد استفاده از کاشت مو می باشد.
 • شرایط دیگری که  می توان از کاشت مو برای زنان استفاده کرد در مورد افراد ترا جنسیتی می باشد. در این افراد یکی از فاکتور های مهم برای تغییر جنسیت مرد به زن ( MTF )  کاشت و پیوند مو می باشد. ایجاد خط رویش موی زنانه با استفاده از کاشت مو انجام می شود.
 • در شرایطی که  خانمی به دلیل آسیب به سر و جراحی زخمی روی سرش ایجاد شده است ،پیوند و کاشت مو چاره ساز است و می توان برای ترمیم جای زخم و اسکار از این روش استفاده نمود.
 • ریزش مو ممکن است بعد از انجام عمل جراحی کشیدن پوست صورت اتفاق بیفتد. جهت جبران موهای ریخته شده از کاشت مو در مناطق خالی سر می توان استفاده نمود.
 • شرایط دیگری که در آن می توان از کاشت مو در زنان استفاده نمود، ریزش مو ( طاسی ) کششی می باشد.
 • ریزش مو کششی زمانی ایجاد می شود که کشش بیش از حد در موها بوده باشد. این کشش بیش از حد می تواند ناشی از بافتن ،فرم دم اسبی ،بافت های حصیری ریز از کف سر  ایجاد شده باشد.

تصویر زیر نمونه ای از ریزش موی کششی است که کاشت مو در آن ناحیه در کلینیک مهرزاد برای زیبا جوی عزیز انجام شده است.

کاشت مو زنان ریزش مو کششی

 • تریکوتیلومانیا نوعی بیماری می باشد که فرد تمایل به کندن موهای سر، ابرو ها یا سایر نقاط بدن خود دارد. افرادی که به این بیماری مبتلا می باشند معمولا از وجود تکه ها بدون مو در سر و ابرو رنج می برند. این زنان ابتدا باید روان درمانی شده سپس تکه های خالی را با استفاده از کاشت مو پر کنند.

نحوه کاشت مو در زنان پیشانی بلند

کاشت مو در زنان تنها برای پیوند مو در محل هایی که دچار ریزش شده اند و طاس می باشند استفاده نمی گردد. مورد دیگری که از کاشت مو استفاده می گردد جهت زیباتر کردن چهره زنان است.

برخی از زنان خط  رویش مو بالای سرشان کمی عقب تر است و به اصطلاح دارای پیشانی بلند می باشند. این زنان می توانند با استفاده از کاشت مو به تناسب پیشانی باسایر اجزای صورت برسند و به زیبایی چهره خود بیافزایند. برای کاشت مو در پیشانی زنان می توان از تمام روش های کاشت مو از جمله روش های کاشت مو FIT و SUT استفاده نمود.

انتخاب روش کاشت مو به بانک موی و کیفیت مو افراد بستگی دارد و افراد با بانک موی ضعیف مناسب برای کاشت مو نمی باشند. برای کاشت مو پیشانی زنان شرایط خاصی مورد نیاز است و این باعث شده است که همه افراد نتوانند از کاشت مو برای زیبایی این قسمت از بدن خود استفاده نمایند.

یکی از اصلی ترین شرایط مورد نیاز برای کاشت مو زنان دارا بودن بانک موی قوی در پشت و کناره های سر فرد می باشد. شرط دیگر ریزش مو در ناحیه پیشانی است.

افرادی که دچار ریزش مو در ناحیه پیشانی نبوده اند می توانند از کاشت مو جهت زیبایی پیشانی استفاده نمایند. زیرا فولیکول های مو در ناحیه پیشانی این افراد مقاوم می باشند و در جای جدید رشد خواهند نمود.

نحوه کاشت مو در زنان پیشانی بلند با توجه به روش کاشت متفاوت می باشد.

نحوه کاشت مو در زنان پیشانی بلند

نحوه کاشت مو در روش SUT بدین ترتیب است که : در ابتدا بی حسی موضعی در ناحیه برداشت و کاشت مو ایجاد می گردد سپس با استفاده از پانچ  اتوماتیک موها از پشت سر فرد برداشت می گردد پس از جداسازی در زیر میکروسکوپ به نقاط مورد نظر در پیشانی انتقال داده می شود. تعداد برداشت گرافت ها در این روش بسیار زیاد است اما به دلیل اینکه موها در پشت سر بلند است جای خالی کمتر به چشم خواهد آمد.

روش دیگر مورد استفاده جهت کاشت مو در پیشانی خانم ها استفاده از روش Fut است. در این روش از کاشت مو ابتدا یک نوار باریک از مو ها که به آن فلپ می گویند از بانک موی فرد برداشت می شود.

این کار با بی حسی موضعی انجام می شود. پس از برداشت محل باید پانسمان گردد. طول فلپ های برداشت شده چند اینچ می باشد و در آزمایشگاه و زیر میکروسکوپ پیشرفته به گرافت های مو تقسیم بندی می شوند. گرافت ها بر روی نواری روی پیشانی کاشت می گردند.

کاشت مو در پیشانی زنان با استفاده از روش دیگری به نام روش Fue نیز قابل انجام است. این روش بخصوص در خانم هایی که بانک موی مناسبی برای کاشت ندارند کاربرد دارد.

در این روش برداشت و کاشت مو با استفاده از دستگاه های اتوماتیک انجام می گیرد. کاشت گرافت ها در این روش بصورت تک واحدی می باشد. استفاده از این روش کاشت ظاهری بسیار طبیعی برای زنان ایجاد می نماید.

هزینه کاشت مو برای زنان

همانطور که گفتیم زنانی که از پیشانی بلند خود ناراضی می باشند می توانند با استفاده از روش کاشت مو این مشکل را برطرف نمایند. البته شرایط استفاده از این روش محدود است و قبلا توضیح داده شد.

جهت کاشت مو برای پیشانی های بلند هزینه لازم است تعیین هزینه کاشت مو به عواملی بستگی دارد از جمله :

 • شهر :میزان هزینه کاشت مو برای زنان از شهری به شهر دیگر متفاوت خواهد بود.
 • امکانات پزشکی مورد نیاز: برخی از کلینیک ها دارای امکانات مدرن و تجهیزات پیشرفته ای جهت کاشت مو می باشند. مسلما هزینه کاشت مو در این کلینیک ها بیشتر خواهد بود. در کلینیک زیبایی مهرزاد با انجام مشاوره قبل از اقدام کاشت از هزینه کاشت مو زنان اطلاع کسب نمایید.
 • هزینه کاشت به ازای هر گرافت : مهم ترین عامل در تعیین هزینه کاشت مو ،تعداد گرافت های کاشت شده می باشد. هر چه تعداد گرافت های پیوندی بیشتر باشد در واقع هزینه کاشت مو نیز بیشتر خواهد بود.
 • مهارت و تخصص پزشک: از دیگر موارد تاثیرگذار در هزینه کاشت مو در زنان ،تخصص و مهارت پزشک می باشد.
به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834