کاشت مو به روش micro fit چیست و چگونه انجام می شود.

کاشت مو میکرو فیت

کاشت مو به روش micro fit چیست و چگونه انجام می شود.

کاشت مو به روش micro fit یکی از روش های کاشت مو است که با ترکیب دو روش کاشت مو به این نام شناخته می شود. اگر می خواهید اطلاعات کافی در خصوص کاشت مو میکروفیت بدست آورید تا انتهای این بخش با ما همراه باشید.
زیبایی موی سر برای همگی افراد از اهمیت زیادی برخوردار است و هم افراد سعی می‌کنند موی پرتراکم و سالمی داشته باشند. از آنجایی که طاسی و تراکم موی سر یکی از مشکلات جامعه امروزه شده است. در واقع می توان گفت بین هر ۴ نفر یک نفر از طاسی یا کم پشتی مو رنج می‌برد. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی روش‌هایی ارائه شده است که دیگر نگرانی بابت این مشکل وجود ندارد. هر روز روش‌های جدیدی عرضه می‌شود که نسبت به روش‌های قبل از عواقب کمتری برخوردار است. در این مقاله قصد داریم روش micro fit را به شما معرفی کنیم و تمامی اطلاعات مرتبط با این روش را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر در آستانه کاشت مو هستید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله را بخوانید قطعاً اطلاعات مفیدی را دریافت و با آگاهی بیشتری برای انجام این عمل اقدام خواهید کرد.
در ابتدا لازم است بدانید کاشت مو به روش micro fit یکی از روش‌های جدید کاشت مو است که از دیگر روش‌های موجود از عوارض کمتری برخوردار است. در روش micro fit دو روش کاشت مو  sut و fit با یکدیگر ترکیب شده‌اند و یک کاشت موی سریع‌تر و بهتر و با عوارض کمتر به وجود آورده‌اند. کاشت مو به روش micro fit یکی از روش‌های شگفت‌انگیز کاشت مو است که در ادامه بیشتر درباره آن از دیدگاه‌های مختلف صحبت خواهیم کرد.

کاشت مو به روش micro fit چیست؟

کاشت مو به روش micro fit جز آخرین دستاوردهای کاشت مو در علم پزشکی است که با ترکیب دو روش قدیمی‌تر ایجاد شده است. micro به معنای ظریف و کوچک است که علت انتخاب این اسم به دلیل دستگاه‌های مورد استفاده در این روش است. در  کاشت مو micro fit دو روش sut و fit با یکدیگر اقدام شده‌اند و روش جدیدی با عوارض کمتر را به جود آورده‌اند.

کاشت مو به روش micro fit چیست
در کاشت مو micro fit از دستگاه‌هایی استفاده می‌شود که بسیار حساس و دقیق هستند از همین رو کاشت و برداشت فولیکول‌ها با دقت بیشتری انجام می‌شود. با توجه به قطر بسیار کم حفره‌ها خونریزی در این نوع روش کاشت مو بسیار کم است و هیچ بخیه‌ای وجود ندارد. باتوجه‌به روش‌های دیگر که برش‌هایی بر روی پوست ایجاد می‌شود در این روش هیچ گونه برش و حفره‌ای ایجاد نمی‌شود. در واقع می‌توان گفت از درد و خونریزی کمتری برخوردار است به همین دلیل محبوبیت بیشتری دارد.

دستگاه کاشت مو به روش micro fit چگونه است؟

مهم‌ترین مورد در کاشت مو به‌ روش micro fit دستگاه‌هایی است که استفاده می‌شود. به دلیل اینکه دستگاه‌ها از ظرافت بیشتری برخوردار هستند و هم چنین قابلیت‌های بیشتری دارند کاشت مو با کیفیت بیشتری صورت می‌پذیرد. برخی از مزایای اصلی دستگاه مورد استفاده در روش micto fit عبارت‌اند از:

 • دستگاه ایمپلنتر که در این روش به کار برده می‌شود قابلیت انتخاب قطر حفره‌های ایجاد شده را دارد. برخلاف روش‌های دیگر که قطر حفره‌های دیگر کاملاً ثابت هستند.
 • پانچ مورد استفاده در این روش همانند مته مینیاتوری است که قابلیت چرخش دارد و به همین دلیل راحت‌تر نفوذ می‌کند. از طرفی به دلیل نفوذ راحت‌تر در پوست حفره‌های بهتر و مناسب‌تری ایجاد می‌کند و هم چنین از درد کمتری دارا است. مزیت این دستگاه آن است که جراح لازم نیست دستگاه را بچرخاند، زیرا خود دستگاه داری قابلیت چرخش است.
 • تجهیزاتی که در کاشت مو  micro fit مورد استفاده قرار می‌گیرد به دلیل ظرافتی که دارد باعث می‌شود بعد از عمل عارضه‌های کمتری مانند خونریزی داشته باشد. به این دلیل که حفره‌های ایجاد شده کاملاً ریز و مینیاتوری هستند.

توصیه‌های قبل از کاشت مو به روش micro fit چیست؟

 • دقت کنید که مراقبت‌های قبل و بعد از عمل کاشت مو می‌تواند تأثیر زیادی در ایجاد نتیجه مطلوب داشته باشد. در ادامه به مراقبت‌های قبل از انجام کاشت مو به روش micro fit می‌پردازیم تا اگر قصد دارید این عمل زیبایی را انجام دهید به تمامی نکات زیر توجه کنید.
  اولین مورد آن است که در صورت مصرف هرگونه دارو می‌بایست با پزشک معالج خود درمیان بگذارید. زیرا برخی از داروها روند درمان را سخت می‌کند یا در طول عمل مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. از همین رو توصیه می‌شود درباره تمامی داروهای مصرفی را با پزشک مشورت کنید تا در صورت نیاز جایگزین‌های آن را به شما معرفی کنند.
 • در صورت استفاده از ویتامین‌ها و گیاهان دارویی با پزشک مشورت شود زیرا می‌توانند عارضه‌های جانبی را ایجاد کنند.
 • قبل از انجام عمل می‌بایست از هیچ گونه دخانیات، الکل و قلیان استفاده نشود. درست است که بعد از انجام عمل هم این مورد حائز اهمیت است؛ بنابراین سعی کنید خود را از هر گونه دخانیات دور نگه دارید.
 • در صورت داشتن آلرژی نسبت به هرگونه دارو یا آمپول قبل از انجام عمل با پزشک خود در میان بگذارید.
 • قبل از انجام کاشت مو از هیچ گونه ژل حالت دهنده مو استفاده نشود و بهتر است شب قبل از عمل موهای خود را بشویید.
 • قبل از انجام عمل اقدامات لازم و آمادگی روحی را برای خود ایجاد کنید چرا که داشتن روحیه و عدم ترس در هنگام عمل از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • در نهایت سعی کنید در انتخاب پزشک خود دقت داشته باشید چرا که تجربه و مهارت پزشک در کیفیت کاشت اهمیت زیادی دارد. هم چنین برای اطمینان بیشتر می‌توانید نمونه کارهای پزشک معالج را مورد بررسی قرار دهید.

مزیت‌های کاشت مو به روش micro fit چیست؟

همان طور که در مطالب فوق به آن اشاره کردیم کاشت مو به روش micro fit از جدیدترین روش‌ها محسوب می‌شود. از این رو دارای عوارض و مشکلات کمتری است. با اینکه این روش از مزیت‌های زیادی برخوردار است در ادامه تنها به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.
کاشت مو بدون خونریزی: به دلیل اینکه در این روش از دستگاه‌های مینیاتوری و ظریف استفاده می‌شود حفره‌های ایجاد شده بر روی پوست دارای قطر کمتری هستند. از این رو باعث خون ریزی کمتری خواهند شد که این نکته از مهم‌ترین مزیت‌های این روش به حساب می‌آید.
کاشت مو بدون درد یا درد بسیار کم: از آنجایی که در این روش از بخیه استفاده نمی‌شود درد ایجاد شده بسیار کم است. البته دلیل اصلی آن قطر کوچک حفره‌های ایجاد شده است که از بسیاری از مشکلات جلوگیری می‌کند.
دوره نقاهت کوتاه: باتوجه‌به برداشت و کاشت گراف‌ها بر روی سر عارضه‌های به وجود آمده در این روش بسیار کم است. از این رو روش micto fit از دوره نقاهت و درمان بسیار کمی برخوردار است.
احتمال عفونت کم: تقریباً می‌توان گفت به دلیل وجود دستگاه‌های پیشرفته بسیاری عوارض در این روش دیده نمی‌شود که یکی از آنها احتمال عفونت بعد کاشت مو کم است. به خاطر اینکه دستگاه‌های کاشت و برداشت به حدی مینیاتوری و ظریف هستند که حفره‌های بزرگی را ایجاد نمی‌کند و به همین خاطر احتمال وجود عفونت کاهش می‌یابد.
امکان برداشت مو از قسمت‌های مختلف: در روش micro fit امکان برداشت مو از نواحی مختلف بدن وجود دارد. از طرفی طراحی خط مو به گونه طبیعی و پرتراکم است که بسیار جذابیت دارد.
کاهش خطای جراحی: به دلیل استفاده از دستگاه‌های پیشرفته که خود دارای بسیاری از قابلیت‌ها هستند و نیاز به دخالت دستی ندارد خطای جراحی بسیار کاهش می‌یابد.
در این مقاله سعی کردیم درباره کاشت مو به روش micro fit اطلاعاتی را به شما بدهیم که کاملاً معتبر هستند. اگر با داشتن این آگاهی نسبت به کاشت مو اقدام کنید قطعاً نتایج بهتری را دریافت خواهید کرد. فراموش نکنید که تجربه و تبحر پزشک در کیفیت کاشت مو بسیار دخیل است. پس سعی کنید متخصصی را انتخاب کنید که دارای تجربه و دانش خوبی باشد.
درنهایت امیدواریم از این مقاله اطلاعات مفیدی را دریافت کرده باشید. در ضمن کلینیک مهرزاد آماده ارائه خدمات در زمینه عمل‌های زیبایی است به‌گونه‌ای که ایجاد زیبایی موردنظر را برای شما تضمین می‌کند. در صورت داشتن هرگونه سؤال و انتقاد می‌توانید با اعضای کلینیک در تماس باشید و پاسخ خود را دریافت کنید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834