کاشت مو به روش bht چیست؟

کاشت مو bht

کاشت مو به روش bht

کاشت مو به روش bht یکی از روش های کاشت مو است که در مواقعی که روش های دیگر کاشت مو برای فرد مناسب نیست از کاشت مو BHT استفاده می شود.

از آنجایی که امروزه مشکل ریزش مو و طاسی بسیار زیاد شده است، افراد زیادی با آن درگیر هستند. از طرفی پزشکان به دنبال روش‌های معتبر و غیرتهاجمی به منظور برطرف کردن این مشکل هستند. یکی از روش‌های نوین و پرکاربرد کاشت مو bht است که با روش‌های دیگر کاشت مو اندکی تفاوت دارد. در برخی مواقع افراد به اندازه کافی دارای موی سر نیستند از این رو پزشک تصمیم می‌گیرد که از موی قسمت‌های دیگر بدن استفاده کند. به این دلیل که موهای قسمت‌هایی مانند شکم، بازو قفسه سینه و پاها شباهت زیادی به موی سر دارد.

هر پزشک متناسب با مهارت و تشخیص خود، تصمیم می‌گیرد که برای پر کردن موی سر از یکی از نواحی بدن برای دریافت مو استفاده کند. البته لازم است بدانید که موهای بدن با استفاده از روش کاشت مو fit برداشته می‌شوند و هیچ‌گونه خط و زخمی از خود به جای نمی‌گذارد. این روش دارای مزیت‌ها و نتایجی است که در ادامه به طور کامل به شرح آنها خواهیم پرداخت.

کاندید مناسب کاشت مو bht  کیست؟

فردی که تصمیم دارد این روش را برای ترمیم مو و کاشت مو انتخاب کند باید ابتدا خود را با واقعیت‌های پیش رو آشنا کند. به این صورت از نتایج حاصل شده رضایت بیشتری خواهد داشت. از طرفی انتظارات واقع‌بینانه‌تری را دارد.

به منظور شانس موفقیت کاشت مو در روش کاشت مو bht از شاخصی با نام اهدا قفسه سینه استفاده می‌شود. به منظور تعیین شاخص اهدا قفسه سینه چندین پارامتر مورد بررسی قرار می‌گیرد. پارامترهایی که در تعیین عدد شاخص اهدا قفسه سینه دارای اهمیت هستند شامل: مقدار تراکم مو، شباهت موی سر و بدن از نظر رنگ و حالت که به فر بودن و صافی مربوط است، تعداد گرافت‌های مو با ۲-۳ فولیکول، وسعت ناحیه برداشت، طول موهای بدن است.

کاندید مناسب کاشت مو bht  کیست

به عبارتی پزشک می‌بایست تمامی این موارد را بررسی کرده و متناسب با آنها امتیازهایی را وارد کند و در نهایت در صورت صلاحدید اقدام به انجام کاشت مو به روش bht کند. در نظر داشته باشید که اگر شاخص اهدا سینه در هر فردی کمتر از ۴ باشد، این فرد برای کاشت مو به روش bht  مناسب نیست. در صورتی که امتیاز به دست آمده بین ۴-۸ باشد احتمال موفقیت در این روش نسبی است. در صورتی که امتیاز کسب شده بیشتر از ۸ باشد فرد کاندیدای مناسبی برای پیوند موی بدن به سر است.

این امتیاز دهی و محاسبات از اهمیت زیادی برخوردارند که پزشک قبل از انجام کاشت مو به روش bht می بایست به آنها توجه کند.

مزایای کاشت مو bht چیست؟

طبیعتاً هر نوع عمل زیبایی دارای مزیت‌هایی است که باعث می‌شود آن روش برای فرد متقاضی انتخاب شود. در ادامه به مزیت‌های کاشت مو به روش bht پرداخته‌ایم.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این روش کاشت مو غیر تهاجمی بودن  است که به پیشرفت تکنولوژی ایجاد شده است. خوشبختانه با به روز شدن تکنیک‌ها و فناوری‌های موجود افراد می‌توانند با استفاده از موهای دیگر قسمت‌های بدن عمل ترمیم مو را انجام دهند. کاشت مو bht جز روش‌هایی است که می‌توان با دریافت مو از قسمت‌هایی مانند ریش، بازو یا پا به کاشت موی سر اقدام کرد.

کاشت مو bht چیست

دومین مزیت کاشت مو bht داشتن نتیجه طبیعی با عمل غیرتهاجمی است. به صورتی که نتیجه نهایی چنان عادی و طبیعی است که تشخصی آن برای افراد دیگر چندان راحت نیست و همانند موی طبیعی به نظر می‌آید.

استفاده این روش برای تمامی افراد مناسب است به خصوص افرادی که به طاسی دچار هستند و هیچ‌گونه موی طبیعی بر روی سر خود ندارند.

در این روش هیچ گونه محدودیتی برای برداشت مو در قسمت‌های دیگر و پیوند وجود ندارد. از این رو افراد می‌توانند از نواحی مختلف مانند سینه، پا و بازو استفاده کنند تا در نهایت به نتیجه مطلوب دست یابند.

بعد از انجام کاشت موی طبیعی با متد bht مدت زمان بهبودی بسیار کوتاه است. به عبارتی دیگر دوره نقاهت آن همانند روش‌های دیگر کاشت مو نیست و برای استراحت به مدت زمان کمتری نیاز دارد.

نتایج کاشت مو bht چیست؟

بعد از انجام کاشت مو به روش bht موهای جدید بعد از دوران نقاهت و استراحت جوانه می‌زنند. نکته‌ای که در انجام این متد وجود دارد آن است که فولیکول‌ها در دوران رشد فعال‌تر هستند به همین دلیل است که می‌بایست برداشته شوند. از طرفی ۳-۴ روز قبل از انجام عمل کاشت مو به روش bht فرد می‌بایست محل اهدا کننده را بتراشد.

در مورد میزان رشد موهای کاشته شده باید اشاره کرد که به عوامل مختلفی مانند استعداد و توانایی بدن شخص وابسته است. به همین دلیل ممکن است زودتر از زمان مشخص شده توسط پزشک رویش داشته باشند و نتیجه موردنظر را ارائه دهند. البته عواملی مانند تغذیه فرد بعد از عمل و هم چنین مراقبت‌های بعد از عمل اهمیت ویژه ای دارد. از طرفی توانایی و تجربه پزشک در ایجاد نتیجه نهایی مطلوب بدون بهره نخواهد بود.

توجه داشته باشید که تا دو هفته بعد از انجام عمل امکان ریزش مو وجود دارد؛ بنابراین از این بابت نگران نباشید چراکه بعد از گذراندن این دوره، شروع به رشد مجدد خواهند کرد.

تفاوت کاشت مو bht و fit

کاشت مو به روش bht و fit دو متد نوین و پرکاربرد هستند که امروزه افراد از آنها بسیار استفاده می‌کنند. البته که هر عمل زیبایی دارای مزیت‌ها و معایبی است که این دو روش کاشت مو از آن مستثنی نیستند؛ بنابراین می‌توان گفت که هر یک از این دو متد دارای مزیت‌ها و معایبی هستند که افراد را ترغیب به انتخاب آنها می‌کند.

تفاوت‌های مهمی که در میان دو متد fit و bht وجود دارد شامل: رشد واحدهای فولیکولی، نوع پوست و ویژگی‌های آن، عمق فولیکول مو زیر پوست و ضخامت و ساختار مو است.

جراح مو در زمان انجام کاشت مو به روش fit یا bht می‌بایست تجربه و دانش کافی را داشته باشد. معمولاً انجام روش fit برای جراحان کمی راحت‌تر است. چراکه این روش قبل از متد bht وجود داشته و با آن به درمان بیمارها می‌پرداختند.

از طرفی تعداد افرادی که با روش fit نتیجه بهتری دیده‌اند، بسیار بیشتر است. البته این مورد باعث نمی‌شود که کاشت مو bht نادیده گرفته شد. چراکه مزیت‌ها و ویژگی‌های خوب خود را دارد. بهتر است قبل از انجام کاشت مو شرایط را بررسی کرده تا تشخیص دهید کدام یک از روش‌ها می‌تواند متناسب با ساختار بدنی شما باشد.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834