کاشت مو fit چیست و چه کاربردی دارد؟

کاشت مو  fit

کاشت مو fit

روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که یکی از این روش ها کاشت موی FIT است. کاشت موی فیت یکی از بهترین روش های کاشت مو است که دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است. در ادامه با کاشت مو به روش fit بیشتر آشنا می شوید.

یکی از عوامل اصلی در جذابیت و زیبایی افراد داشتن موهای پرپشت و زیبا می باشد. گاهی اوقات به دلایل مختلفی ریزش مو در خانم ها و آقایان اتفاق می افتد که این امر بسیار ناخوشایند بوده و سبب ایجاد اضطراب و کاهش اعتماد بنفس در آنها می شود. مشخصا موهای پرپشت و زیبا سبب می شود فرد زیباتر و جوانتر به نظر برسد اما گاهی به دلایلی مانند افزایش سن ،اختلالات هورمونی و ژنتیک و… موهای افراد دچار ریزش می شود.

کاشت مو تنها روش قطعی و موثر در درمان ریزش مو  و بازیابی موهای از دست رفته می باشد در این مقاله قصد داریم در مورد کاشت موی FIT در کلینیک زیبایی مهرزاد مطالبی را ارائه دهیم تا شما عزیزان بیشتر با این روش درمانی آشنا شوید. با ما همراه شوید.

کاشت مو  fit چیست

از دغدغه های اصلی افرادی که تصمیم به انجام کاشت مو گرفته اند انتخاب روش مناسب و ایده آل می باشد. در حال حاضر پیشرفت چشمگیری در زمینه کاشت و پیوند مو انجام شده است و با توجه به این پیشرفت ،استفاده از روش های قدیمی چندان راضی کننده نمی باشد.

افرادی که تصمیم به کاشت مو گرفته اند روش های مختلف با هزینه و نتایج متفاوتی را پیش رو دارند که می توانند با توجه به بودجه و وضعیت جسمی و توصیه جراح یکی از روش ها را انتخاب کنند. این روش ها شامل روش های قدیمی که با استفاده از دست انجام می شود و همچنین روش های پیشرفته که با دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود است.

کاشت مو  fit چیست

فردی که نیاز به کاشت مو پیدا می کند به پزشک مراجعه می کند و پس از آن پزشک نیز با توجه به فاکتور هایی از جمله : میزان طاسی سر ،وضعیت بانک موی فرد ،میزان بهبودی زخم ها ،عدم ابتلا به بیماری های خاص و تاثیرگذار در بهبودی ،میزان تراکم مورد نظر فرد، میزان انعطاف پذیری پوست سر و زمان و هزینه مورد نیاز یکی از روش های انجام کاشت مو را به فرد پیشنهاد می دهد.

یکی از بهترین روش های کاشت مو کاشت مو  fit می باشد که با توجه به ویژگی های موثری که دارد بسیار محبوب می باشد. این روش کاملا نوین بوده و تاثیری دائمی در سر افرادی که دچار طاسی یا کم پشتی مو سر شده اند ،دارد.

روش کاشت مو  fit که به آن روش میکرو پیوند گفته می شود. در طی آن هزاران میکرو پیوند در سر فرد انجام می شود. در این روش از کاشت مو فولیکول های مو برداشت شده از عقب سر بصورت گروهی برداشت می شود. در واقع تفاوت این روش با سایر روش های کاشت مو نیز در همین مورد است. پس از برداشت مو هیچ گونه اثری از برداشت باقی نمی ماند و از مزیت های استفاده از کاشت مو  fit می باشد.

پس از برداشت گروهی فولیکول های مو هزاران پیوند فولیکول به یکباره قابل انجام است. در این روش برداشت مو به صورت خطی انجام نمی شود و نیازی نیست که یک برش نواری روی محل کاشت ایجاد شود. بلکه در محل کاشت برش های بسیار ریزی مانند نقطه ایجاد می شود.

در این روش کاشت مو تعداد فولیکول هایی که انتقال می یابند بسیار زیاد است در نتیجه تمام نقاط اطراف محل کاشت طبیعی نیز تحت پوشش قرار می گیرند. به همین دلیل نیازی به کاشت موی نواری در این روش احساس نمی شود و پس از بهبودی اثری از محل برداشت و کاشت مو در سر بیمار دیده نخواهد شد.

کاشت مو fit به چه شکل انجام می شود ؟

کاشت مو به روش  اف ای تی استخراج واحد فولیکولی گفته می شود. در این روش موها به صورت دائمی رشد کرده و ترمیم خواهند شد و سبب ایجاد زیبایی بیشتر در چهره افراد می شوند.

در این روش از پیوند فولیکول های مو معمولا از قسمت پشت سر و کناره های گوش به صورت واحد و با استفاده از دستگاه پانچ برداشت می شوند. هر واحد برداشت شده با استفاده از این روش شامل ۱ تا ۴ ریشه مو می باشد.

البته در افرادی که موهای پر تراکمی دارند ممکن است تعداد گرافت ها تا ۱۲  عدد ریشه نیز برسد. پس از اینکه گرافت ها با پانچ برداشت می شوند ،پیوند فولیکول ها در نقطه مورد نظر انجام می شود و پروسه رشد انجام می پذیرد. در ادامه شرح کامل تری از مراحل برداشت و کاشت مو و رشد آنها در اختیار شما قرار می دهیم.

کاشت مو fit به چه شکل انجام می شود

مراجعه به پزشک و کلینیک مناسب :

فردی که دچار ریزش مو شده است جهت بازگردانی موهای خود در ابتدا به پزشک جراح متخصص پوست و مو با مهارت بالا باید مراجعه نماید. پس از انتخاب و کلینیک مورد نظر ،در جلسه اول مشاوره ای را با پزشک برگزار می نماید و با توجه به عواملی که در بالا اشاره شد مناسب ترین و بهترین روش را توصیه می نماید. سپس پزشک تمامی مراحل برداشت و کاشت مو را برای فرد شرح داده و در مورد مزایا و معایب استفاده از روش انتخابی برای فرد صحبت می کند.

بررسی موهای فرد:

در این مرحله پزشک میزان آسیب و وسعت محل مورد نیاز برای کاشت را با انجام بررسی های لازم مانند عکس برداری مشخص می کند. این کار برای موفقیت و عمل کاشت بهتر است.

تعیین میزان ،محل برداشت مو و محل کاشت مو :

در این مرحله در ابتدا پزشک خط رویش مو را برای شما تعریف می کند و با توجه به این مورد برداشت مو از محل بانک مو در فرد آغاز می گردد  معمولا در ابتدا میزان فولیکول مورد نیاز برای کاشت را اندازه گیری می کنند سپس با توجه به حجم مورد نیاز عملیات برداشت مو آغاز می گردد. برای این کار نیز قسمتی از موهای اهدا کننده را می تراشند وسپس فولیکول های مورد نیاز را برداشت کرده و عملیات پیوند و کاشت مو را انجام می دهند.

استخراج واحد های فولیکولی مو از محل برداشت :

برای هر روشی بانک موی مشخصی وجود دارد در کاشت مو  fit نیز پشت سر و بالای گوش ها محل اهدا کننده مناسبی می باشند. این محل از بانک مو در حالت عادی دچار ریزش نمی شوند و معمولا در تمام افراد موهای پرپشت و خوبی در این ناحیه وجود دارد. موهای برداشت شده از این ناحیه به دلیل اینکه دائمی می باشند و امکان ریزش ندارند در نتیجه پیوند موفقی خواهند داشت.

برای برداشت ابتدا در ناحیه بانک مو ماده بی حس کننده زده می شود تا فرد احساس درد نداشته باشد سپس با استفاده از ابزار مخصوص کاشت که پانچ نامیده می شود نواحی برداشت مو برش های بسیار ریزی زده می شود.

برای برداشت فولیکول های مو از شمارنده مخصوصی استفاده می گردد در نهاین پس از جداسازی با استفاده از پانج فولیکول های مو با دست از ناحیه برداشت می شود. تمامی این مراحل بدون درد و خونریزی قابل انجام است.

مراحل کاشت مو اف ای تی

آماده سازی واحد های فولیکولی :

با برداشت واحد های فولیکولی نیاز به محلول مخصوص وجود خواهد شد تا گرافت های مو را در آن قرار دهند زیرا در هوای آزاد این فولیکول ها ممکن است از بین بروند. فرایند استخراج واحد های فولیکولی در محیط آزمایشگاهی و زیر میکروسکوپ انجام می شود. تیم پزشکی عملیات پردازش و آماده سازی را شروع می کند. فولیکول های مو برای اینکه سالم بمانند باید هیدارته و آبدار بوده و در دمای مناسبی نگه داری شوند.

کاشت واحد های فولیکولی آماده شده در محل مورد نظر:

برای انجام عملیات کاشت مو نیز نیاز است محل کاشت بی حسی زده شود. در این مرحله پزشک واحد های فولیکولی آماده شده را در محل های مناسب کاشت می کند. عمق فولیکول ها و همچنین جهت رشد آنها طبق نظر و تجربه پزشک تعیین می گردد. تخصص و مهارت پزشک در تمام مراحل و عملیات برداشت و آماده سازی و کاشت مو بسیار اهمیت دارد.

انجام معاینات دوره ای و رعایت مراقبت های پس از کاشت:

پزشک برای بررسی وضعیت فولیکول های مو پس از پیوند ممکن است برای شما جلسات معاینه ای دوره ای در نظر بگیرد بهتر است این جلسات شرکت نمایید. همچنین برای رسیدن به نتیجه ای بهتر رعایت مراقبت های پس از کاشت که توسط پزشک تعیین می گردد ضروریست.

اگر می خواهید اطلاعات کافی در خصوص بعد از کاشت مو را بدست آورید، مقاله ۶ ماه بعد از کاشت مو چه می شود را مطالعه کنید.

در کاشت مو  fit تعداد جلسات می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد و معمولا در هر جلسه که نزدیک به ۵ تا ۸  ساعت زمان می برد بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ عدد فولیکول مو کاشته می شود.

استفاده از کاشت مو به روش fit برای افرادی مناسب است که ریزش مو خفیف و متوسط داشته و از میزان طاسی کمی برخوردار می باشند.

روند کاشت مو برای بیمار به سه بخش استخراج ،استراحت و کاشت مو تقسیم بندی می گردد. پس از پایان عملیات استخراج مو بیمار معمولا نیم ساعتی فرصت دارد که استراحت نماید و در صورت تشنگی یا گرسنگی آن را برطرف کند.

نوع سبک کاشت مو  fit به جراح این اجازه را می دهد موها را از پوست پشت سر بدون آسیب بردارد. این روش غیر تهاجمی بوده و آسیبی به پوست پشت سر وارد نمی کند. معمولا بیمار ده روز پس از عمل کاشت هیچ گونه علامت برشی نخواهد داشت.

این روش کاشت مو برای تمام خانم ها و آقایان مناسب می باشد و بازدهی خوبی دارد. همچنین محدودیت سنی برای این روش وجود ندارد.

با این حال اکثر متخصصان توصیه می کنند تا قبل از ۳۰ سالگی کاشت مو انجام ندهید زیرا در این سن احتمال ریزش وجود دارد و الگوی ریزش قابل پیش بینی نمی باشد. در مطلب دیگری به صورت کامل به سن کاشت مو پرداخته ایم.

کاشت مو اف ای تی چیست

معایب کاشت مو به روش fit

استفاده از این روش از کاشت مو ممکن است برای فرد معایبی را داشته باشد از جمله :

کیفیت پایین تر گرافت ها

جهت روشن شدن این مطلب در ابتدا کیفیت گرافت را  بایدتوضیح  دهیم. موهای سر به صورت کلی به دو دسته تقسیم بندی می شوند: موهای مقاوم به ریزش و موهای حساس به ریزش منظور از موهای مقاوم به ریزش آن دسته از موهایی می باشند که در برابر عوامل ریزش مو مانند اختلالات هورمونی مقاوم می باشند. معمولا این موها در ناحیه پشت سر و بالای گوش ها ( گیج گاهی ) قرار دارند. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تمامی موهای این نواحی از نوع مقاوم به ریزش نیستند.

دسته دوم موهای حساس به ریزش در تمام نقاط سر وجود دارند و ممکن است در مقابله با عوامل تاثیر گذار نتوانند مقاومت نمایند و شروع به ریزش کنند.

در کاشت مو fit فولیکول های مو را از ناحیه ای وسیعی از سر برداشت می کنند و محدود به نقطه نمی باشد. در این بین ممکن است بخشی از مو های برداشت شده جز دسته دوم باشد به همین دلیل است که می گوییم یکی از معایب اصلی استفاده از روش  fit کاشت موهایی با کیفیت پایین گرافت ها است.

احتمال صدمه به گرافت ها

در روش کاشت مو  fit فرایند استخراج و آماده سازی و کاشت مو بسیار زمانبر بوده و زمان زیادی را لازم دارد. با اینکه پس از برداشت گرافت ها را در محلول نگهدارنده قرار می دهند اما باز احتمال صدمه به گرافت ها وجود دارد. همچنین به دلیل برداشت تک واحدی احتمال آسیب دوچندان می شود.

احتمال خطا در برداشت

در روش کاشت مو  fit احتمال خطا در برداشت فولیکول ها وجود دارد به این منظور که ممکن است در زمان برداشت فولیکول ها فرایند جدا سازی از بافت های اطراف به خوبی انجام نشود که به این خطا برداشت ناقص فولیکول می گوییم.

خطای دیگری که در زمان برداشت فولیکول های مو ممکن است اتفاق بیفتد احتمال نفوذ فولیکول ها به لایه های زیرین پوست در تماس با پانچ پزشکی است. در اصطلاح پزشکی به این خطا دفن شدن فولیکول گفته می شود. این اشتباه ممکن است برای فرد مشکل ساز شده و سبب ایجاد کیست گردد. برای جلوگیری از این مشکل پزشک باید فولیکول پنهان شده را خارج نماید. فرایند خارج کردن دشوار نبوده اما زمان زیادی را می طلبد.

محدودیت برداشت گرافت ها

برداشت مو با استفاده از کاشت مو  fit بسیار زمان بر است لذا در یک جلسه تعداد محدودی از فولیکول های مو را می توان برداشت نمود.

نیاز به تراشیدن مو

در استفاده از روش fit نیاز است که علاوه بر تراشیدن موهای محل برداشت ،مو های محدود ناحیه کاشت نیز تراشیده گردد.

از دیگر معایب استفاده از این روش برای کاشت مو این است که افراد خاصی می توانند از این روش استفاده نمایند. در صورتی که دلایل ریزش مو یکی از موارد زیر باشد فرد می تواند عمل کاشت مو با استفاده از روش fit را انجام دهد:

 • طاسی‌های ناشی از آسیب، سوختگی، بخیه‌ی جراحی و…
 • اصلاح خط رویش برای کسانی که به طور ژنتیکی خط رویشی بالایی دارند
 • طاسی با الگوی مردانه یا زنانه ( آلوپسی آندروژنی )
 • طاسی کششی یا مکانیکی ( این مشکل به دلیل سفت بستن مو های سر ممکن است اتفاق بیفتد

اما افرادی نیز هستند که امکان استفاده از روش fit برای کاشت مو را ندارند. البته در برخی موارد ممکن است کلا نتوانند اقدام به کاشت مو کنند. از جمله :

 • افرادی که دارای موهای بسیار نازکی می باشند.
 • افرادی که به ریزش موی پراکنده با الگوی نامشخص مبتلا می باشند.
 • افرادی که بانک موی بسیار ضعیفی دارند.
 • کسانی که به بیماری‌های عفونی ویروسی مانند HIV یا هپاتیت مبتلا می باشند.

مبتلایان به بیماری ‌های پوستی، دیابت پیشرفته، فشار خون کنترل نشده و اختلالات انقعادی ، لازم است قبل از کاشت مو با پزشک خود مشورت نمایند.

مزایای کاشت مو به روش  fit

در بالا معایب مربوط به استفاده از کاشت مو fit شرح داده شد حالا در مورد مزایای استفاده از آن نیز مطالبی را ارائه می دهیم:

کم تهاجمی بودن و عدم نیاز به بخیه

کم تهاجمی بودن و عدم نیاز به بخیه جز اولین و مهم ترین موارد از مزایای استفاده از کاشت مو fit است. استفاده از کاشت مو به روش fit معایب روش های قدیمی از جمله برداشت نواری پوست از پشت سر که با خونریزی و مشکلات زیادی روبرو بود را برطرف نموده است.

برش های این مدل به قدری کوچک می باشد که نیازی به بخیه ندارد و تقریبا بعد از ده روز هیچ گونه آثاری از زخم دیده نخواهد شد.

مزایای کاشت مو به روش  fit

عوارض جانبی محدود

در تمامی اعمال جراحی احتمال بروز عوارض محدود یا نامحدود وجود دارد و برای هیچ عملی جلوگیری از احتمال وقوع عوارض ممکن نیست. عمل کاشت مو نیز خطرات و عوارض خود را دارد.

فرایند کاشت مو ممکن است خطرات و عوارض جانبی از قبیل : ایجاد لخته های خونی ،عفونت و خونریزی های شدید را در بر داشته باشد. برای کمتر شدن این عوارض جانبی توصیه می شود به مراکز و کلینیک های معتبر و بهداشتی مراجعه کرده و پزشک جراحتان ماهر و باتجربه باشد. همچنین رعایت اصول اولیه و نکات بهداشتی نیز در کاهش عوارض جانبی نقش بسزایی دارد.

استفاده از کاشت مو  fit محدودیت های روش های قبلی را برطرف نموده است و عوارض جانبی محدودی دارد. به همین دلیل است که امروزه اکثر افراد متقاضی کاشت مو تمایل دارند از این روش استفاده نمایند.

دوره نقاهت و بهبودی کوتاه و راحت

طول دوره نقاهت و بهبودی در زمان استفاده از روش fit بسیار کوتاه و راحت می باشد. زیرا این روش مشکلات ایجاد شده در روش های قدیمی را نداشته و روشی کاملا ایمن و بی خطر است. همچنین در استفاده از این روش فرد هیچ گونه درد و خونریزی را حس نخواهد کرد.

امکان برداشت موهای نازک تر

یکی دیگر از مزایای استفاده از روش کاشت مو  fit این است که دست جراح برای انتخاب و برداشت موها باز می باشد و می تواند هر نوع مویی اعم از موهای نازک را برای پیوند برداشت نماید. مزیتی که متاسفانه در روش های قدیمی تر وجود ندارد و پزشک موظف است تنها از موهای فلپ یا نوار پوستی استفاده نماید. منظور از نوار پوستی موهای ناحیه پشت سر است که ضخیم بوده و مقاوم در برابر ریزش هستند. موهای نازک سبب می شوند خط رویش در فرد طبیعی تر جلوه نماید و زیباتر باشد.

مناسب افرادی با پوست سر سفت

افرادی که می خواهند از روش کاشت اف آی تی استفاده نمایند باید پوست سر سفت داشته باشند. معمولا افرادی که ورزش می کنند پوسن سر سفت دارند همچنین برخی افراد ممکن است به صورت ژنتیکی پوست سرشان انعطاف پذیری کمی داشته باشد.

امکان استفاده از موهای بدن به عنوان بانک مو

از دیگر مزیت های مهم استفاده از این روش ،امکان استفاده و پیوند موهای سایر نقاط بدن مانند ریش و سینه به نقاط خالی و طاس سر می باشد. به عبارتی دیگر در استفاده از این روش بانک موی فرد وسعت بیشتری داشته و علاوه بر موهای پشت سر پزشک امکان استفاده از موهای بدن را نیز دارد. مزیتی که روش های قدیمی مانند روش FUT وجود ندارد.

مراقبت و نکات قبل از کاشت مو  fit

برای نتیجه گیری بهتر از کاشت مو به روش fit و داشتن موهای زیبا و جذاب لازم است اصول مراقبتی و نکات قبل از کاشت مو را بدانید و به آنها عمل نمایید. این مراقبت ها و نکات را می توانید از پزشک خود یا کادر درمان مرکز یا کلینیکی که در آنجا کاشت مو انجام داده اید بپرسید. مراقبت ها و نکات قبل از کاشت مو به این روش عبارتند از:

عدم مصرف دارو قبل از کاشت ( در صورت لزوم مصرف دارو با مشورت با پزشک )

از دو هفته قبل از انجام کاشت مو باید از مصرف داروهای مختلف پرهیز نمایید. این دارو های ممنوعه در این دوران می تواند شامل دارو های رقیق کننده خون ،انواع مسکن ها و حتی ویتامین ها باشند. مصرف این دارو ها می تواند سبب خونریزی بیش از حد سر فرد و افزایش طول دوره نقاهت فرد گردد. توصیه می شود اگر دارویی را مصرف می کنید و امکان قطع آن را ندارید حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

عدم اصلاح موها از دو هفته قبل از کاشت

پزشکان توصیه می کنند حداقل از دو هفته قبل از انجام کاشت مو به روش fit نباید موهای سر و بدن را اصلاح نمود. این اقدام به این دلیل است که موها در بلند ترین حالت طبیعی خود قرار داشته باشند و کار پزشک را برای طی فرایند برداشت از بانک مو و کاشت مو در محل مورد نظر آسان تر کنند.

سیگار کشیدن ممنوع

از دو هفته قبل از کاشت مو ضروریست فرد از استعمال دخانیات پرهیز نماید. مصرف سیگار می تواند سبب تنگ تر شدن عروق خونی و در نتیجه کاهش اکسیژن رسانی به مناطق مختلف بدن گردد.

این کاهش سطح اکسیژن می تواند سبب آسیب به فولیکول های مو در محل کاشت گردند. زیرا ریشه های مو از مواد مغذی موجود در اکسیژن خون تغذیه می کنند و در صورت کمبود مشکلات زیادی را در پی خواهد داشت و پروسه کاشت مو با مشکل مواجه خواهد شد. همچنین در صورت استعمال دخانیات قبل از انجام کاشت مو به روش fit طول دوره نقاهت فرد بیشتر شده و بهبودی دیرتر اتفاق می افتد.

پرهیز از مصرف مشروبات الکلی از سه روز قبل از کاشت موبه روش fit

به توصیه پزشکان مصرف مشروبات الکلی کلا اشتباه است بخصوص اگر قبل از کاشت مو باشد. زیرا مصرف این نوشیدنی ها می تواند سبب رقیق شدن خون شده و در نتیجه خطر افزایش خونریزی را در پی داشته باشد. خونریزی شدید می تواند در نتیجه عمل تاثیر منفی گذاشته و کار پزشک را دشوارتر نماید. همچنین خونریزی غیر طبیعی می تواند ریسک ابتلا فرد به انواع عفونت را افزایش دهد. توصیه می شود از سه روز قبل از انجام این روش از مصرف مشروبات الکلی پرهیز نمایید.

موهای سفید شده خود را رنگ کنید

یکی دیگر از نکات مهم و مراقبت های قبل از انجام کاشت مو به روش fit رنگ کردن موهای سفید حداقل سه روز قبل از انجام عمل جراحی می باشد. علت این کار دشواری در شناسایی موهای سفید از موهای رنگ روشن می باشد. پزشکان معمولا توصیه می کنند حداقل سه روز قبل موهایتان را رنگ نمایید تا آثاری از لکه های رنگ در کف سر مشاهده نگردد.

استحمام قبل از کاشت مو

برای انجام عملیات کاشت مو لازم است موهای فرد کاملا تمیز و عاری از هر گونه ماده شیمیایی و کثیفی باشد. استحمام قبل از کاشت مو کمک می کند موها و همچنین بدن فرد تمیز باشد بعد از کاشت مو تا چند روز فرد اجازه حمام کردن نخواهد داشت بنابرین حمام کردن قبل از رفتن به کلینیک زیبایی جز ضروریات محسوب می گردد.

در زمان مراجعه به کلینیک لباس گشاد برتن کنید

برای داشتن کاشت مویی موفق و خوب فرد باید تمام جوانب را در نظر گرفته و رعایت نماید. حتما در روز مراجعه به کلینیک برای کاشت لباس گشاد بر تن کنید تا در زمان تعویض پس از کاشت دچار مشکل نشوید و یقه پیراهن شما به موهای کاشته شده برخورد نکند. بهتر است لباس راحتی و ترجیحا دکمه دار بر تن کنید تا به راحتی و بدون برخورد با موهای کاشته شده بتوانید از تن خارج کنید.

در روز کاشت مو مصرف نوشیدنی کافئین دار ممنوع

از دیگر توصیه هایی که برای قبل از کاشت مو به روش fit باید رعایت نمود عدم مصرف نوشیدنی های کافئین دار در روز انجام کاشت می باشد. در این روز حتما صبحانه ای مفصل میل نمایید زیرا پروسه کاشت مو طولانی است و ممکن است گرسنه شوید یا فشارتان پایین رود. اما از مصرف چای و قهوه خودداری کنید.

مراقب و نکات بعد از کاشت مو به روش  fit

علاوه بر نکات و مراقبت هایی که قبل از کاشت مو فرد باید رعایت نماید یکسری مراقبت ها و نکات بعد از کاشت مو به روش fit وجود دارد که فرد باید آنها را رعایت نماید تا کاشت مویی موفق و خوب داشته باشد. این مراقبت ها علاوه بر تاثیرگذاری در نتیجه عمل می تواند در کمتر شدن و پیشگیری از عوارض ناشی از عمل نیز تاثیر گذار باشد و برخی موارد مانند تورم را می تواند زودتر بهبود دهد.

در واقع رعایت این مراقبت ها می تواند دوره بهبودی و نقاهت در فرد را کاهش داده و سرعت چرخه رشد موها را افزایش دهد.

در صورتی که این نکات و مراقبت ها رعایت نشوند ممکن است پس از چند ماه موهای کاشته شده شروع به ریزش نمایند و در اثر ریزش شدید به وضعیت قبل از پیوند مو بازگردد. این مراقبت ها می توانند مواردی از قبیل موارد زیر باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

مراقبت های بلافاصله بعد از انجام کاشت مو

 • برای شستشو یک بطری اسپری و یک محلول آب استریل قبل از ترخیص به شما داده می‌شود. می توانید بعد از به اتمام رسیدن آب استریل از آب لوله‌کشی استفاده نمایید.
 • در روز اول لازم است که موهای کاشته شده و بخیه های موجود را هر ۲۰ دقیقه یک بار اسپری بزنید. هنگام انجام این کار روی شانه ‌های خود حوله بگذارید و اجازه دهید که آب به پایین بریزد.
 • برای این کار اصلا نباید موی پیوند زده شده  را لمس کنید. با هر دو دست اسپری را بزنید تا آب به تمام نقاط برسد.
 • فرد بعد از ۱۲ ساعت استفاده از اسپری، اجازه دارد چند ساعت بخوابید.
 • در طول چند روز اول آب مقدار فراوان بنوشید و تغذیه مناسب داشته باشید.

مراقبت های روز اول تا سوم

 • از روز اول تا سوم ضروریست پس از هر بار خوابیدن و هر نیم ساعت یکبار موها خود را اسپری بزنید. در طول شب می توانید به اندازه کافی استراحت کرده و بخوابید. پس از تمام شدن محلول آب استریل که کلینیک مهرزاد داده بود از آب لوله‌کشی می توانید استفاده کنید.
 • استفاده از اسپری روی محل پیوند و بخیه ها یه قدری ضروریست که مانع از ایجاد تورم در این نواحی می شود. همچنین این اسپری زدن در زنده نگه داشتن گرافت های مو پیوندی بسیار مهم می باشد زیرا در صورت وجود رطوبت این گرافت ها از بین نمی روند.

مراقبت های روز چهارم تا چهاردهم

 • برای کمک به رشد مو ها پزشکان توصیه می کنند از روز چهارم به بعد فرد از شامپوی درخت چای استفاده کند.
 • یک کاسه تمیز را با آب ولرم پر کنید، ۱۰ میلی‌لیتر شامپو بچه را داخل آن ریخته و هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند و با استفاده از یک فنجان یا کاسه محلول را روی ناحیه پیوندی و اهدا کننده ریخته و سپس تمام محلول را بشویید. محلول را با ملایمت با یک حوله تمیز روی این نواحی  بکشید.
 • این عمل باید از روز چهارم تا چهاردهم یک بار در روز انجام دهید.
 • تا بهبودی کامل بهتر است زیر دوش حمام نایستید و کلاه نپوشید. از هیچ محصولی روی موهای خود استفاده نکنید. در زمان خیس بودن موها اجازه دهید که موها یتان بطور طبیعی خشک شوند و از حوله یا سشوار استفاده نکنید.
 • در صورتی که کف سرتان دچار خارش شده است به هیچ وجه دست به کف سرتان نزنید و برای تسکین آن می توانید در برای تسکین خارش کف سر از اسپری استفاده کنید.
 • در صورت وجود بخیه ،آنها را باید بعد از ۷ تا ۱۰ روز بردارید.
 • در برخی مواقع  بخیه قابل جذب در زیر پوست می باشند که بعد از ۳ تا ۴ ماه بعد از عمل حل می‌شود. این بخیه می‌تواند کمی حالت موج‌ دار روی پوست ایجاد کند اما به تدریج به حالت عادی باز خواهند گشت‌.

مراقبت های بعد از روز چهاردهم

 • پس از پایان دو هفته می توانید از برنامه شستشوی روتین خود استفاده کرده و شامپو قبلی خود را بزنید. در این مدت زمان می توانید در زمان شستن موها ،دست هایتان را به کف سر زده و پوسته های ایجادشده را از بین ببرید.
 • همچنین در این مرحله می توانید موهای خود را کوتاه کرده و رنگ کنید و استفاده از محصولاتی مانند ژل و اسپری مو را از سر بگیرید.
 • تا یک ماه توصیه می شود از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید. باید از رفتن به باشگاه ورزشی، دوچرخه سواری، تنیس، گلف، بلند کردن وزنه ‌های سنگین و کوهنوردی به مدت ۴ هفته بعد از جراحی خود داری کرده و از فشار آوردن بر روی رخم ها بپرهیزید.
 • ر زمان شروع فعالیت از فعالیت های فیزیکی سبک استفاده کنید.

از دیگر نکات و مراقبت های تغذیه ای می توان به مواردی مانند موارد زیر اشاره نمود :

 • تا سه روز از مصرف ویتامین،‌ آسپرین یا ایبوپروفن یا داروی آرتروز خودداری کنید. این داروها باعث رقیق شدن خون شده و خونریزی اضافه می‌گردند. برای درد یا سردرد می ‌توانید از داروهای بدون آسپرین مانند آستامینوفن یا طبق تجویز پزشک استفاده کنید.
 • شنا کردن در آب حاوی کلر توصیه نمی‌گردد و باید تا ۷ روز بعد از عمل کاشت به روش اف آی تی از آن پرهیز کنید.

قیمت کاشت مو به روش  fit

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که کاشت مو به روش fit انجام می دهند ،قیمت کاشت مو به این روش است. هزینه و قیمت کاشت مو با استفاده از این روش در افراد مختلف می تواند متغییر باشد. این تفاوت ها ناشی از عواملی باشد که بر قیمت کاشت مو به روش  fit تاثیر مستقیم می گذارند اصلی ترین عاملی که در تعیین قیمت کاشت مو تاثیرگذار است ،تعداد گرافت های مورد نیاز برای کاشت در محل های کم پشت و خالی سر می باشد.

از دیگر عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت می توان به روش مورد استفاده ،مهارت و تخصص پزشک ،وسعت محل خالی از مو یا طاس سر ،تجهیزات مورد استفاده در کلینیک زیبایی ،موقعیت جغرافیایی محل اشاره نمود.

می توانید با مراجعه به کلینیک های پوست و زیبایی و یا مراکز کاشت مو قیمت دقیق کاشت مو به روش fit را جویا شوید.

و یا می توانید با مشاوران کلینیک زیبایی مهرزاد درباره نوع و روش کاشت مو و هزینه و قیمت کاشت مو به روش fit مشاوره نماید و اطلاعات کاملی را درباره ی کاشت مو به روش های مختلف در کلینیک زیبایی مهرزاد بدست بیاورید

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ( 1 )

 1. اصغر21 اکتبر 2021

  تفاوت کاشت مو‌ اف ای تی و اف یو تی چیست؟

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834