کاشت مو به روش fue چیست

کاشت مو fue

کاشت مو به روش fue چیست

کاشت مو به روش fue که جز روش‌های به روز دنیا محسوب می‌شود مخفف عبارت Follicular unit extraction است. در این روش استخراج فولیکول‌ها به صورت واحد و تکی است. معمولاً افرادی که دارای موهای کم پشت هستند از این روش برای برطرف‌کردن مشکل کم پشتی خود استفاده می‌کنند. کاشت مو به روش fue جز روش‌های نوین و جدید شناخته می‌شود که در ادامه مقاله بیشتر درباره آن صحبت می‌کنیم و اطلاعات بیشتری را در خصوص این نوع کاشت مو در اختیارتان می‌گذاریم.

توجه داشته باشید که تنها پزشکانی می‌توانند این روش را انجام دهند که دارای تجهیزات مربوط به این روش باشند. به جز این مورد هیچ محدودیت دیگری در خصوص کاشت مو به روش fue وجود ندارد. همه افراد می‌توانند در هر شرایطی که هستند با استفاده از این روش موهای خود را پرپشت کنند.

متد کاشت مو fue چیست

در گذشته پزشکان برای برطرف کردن مشکل کم پشتی و طاسی مو از روش‌های سنتی استفاده می‌کردند. همین امر سبب می‌شد که افراد با عوارض زیادی روبرو شوند و در نهایت به نتیجه دلخواه خود نرسند. بعد از این اتفاقات روش‌های جدیدی ابداع شد که هر کدام از عارضه کمتری برخوردار بود. روش fue جز روش‌های کم عارضه شناخته شد که افراد از آن استقبال زیادی کردند.

انجام کاشت مو به روش FUE دارای چهار مرحله است که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.

بررسی بانک مو: در کاشت مو به روش FUE از ناحیه پشت سر یا کنار سر به منظور بانک مو استفاده می‌شود. انتخاب این قسمت‌ها برای برداشت فولیکول به دلیل تراکم بیشتر از قسمت‌های دیگر است. البته با استفاده از دستگاه‌های مخصوص تعداد فولیکول‌ها، مقدار چربی در آن بخش، رطوبت و کشسانی پوست سر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تزریق بی حسی: در مرحله بعد از بررسی بانک مو، تزریق بی حسی صورت می‌گیرد. به منظور از بین رفتن درد و یا کم شدن میزان آن در هنگام برداشت یا کاشت فولیکول‌ها لازم است تا بی حسی تزریق شود. به همین منظور قبل از شروع جراحی بی هوشی و بی حسی طبق شرایط تزریق خواهد شد.

استخراج فولیکول از ناحیه اهدا کننده: در روش FUE فولیکول‌ها به صورت مجزا و واحدی از بانک مو استخراج می‌شوند. بعد از اینکه فولیکول‌ها از بانک مو توسط پانچ مخصوص برداشته شدند به محل اهدا منتقل خواهند شد. دستگاهی که در این قسمت مورد استفاده قرار می‌گیرد ضخامتی کمتر از یک میلی متر دارد.

جاگذاری فولیکول‌ها در محل کاشت: از آنجایی که فرایند کاشت مو در روش FUE و FUT شبیه هم هستند که با استفاده از ابزارهای مخصوص، کانال‌های استوانه‌ای در محل کاشت ایجاد می‌کنند. سپس واحدهای فولیکولی در دسته‌های ۱ تا ۴ تایی قرار گرفته و در محل کاشت قرار می‌گیرند.

متد کاشت مو fue چیست

مزایا و معایب کاشت مو fue

مزایایی که در روش کاشت مو fue وجود دارد، باعث شده است تا افراد برای درمان طاسی خود از این روش استفاده کنند. در ادامه به مهم‌ترین مزیت‌های این نوع کاشت مو می‌پردازیم.

عدم نیاز به بخیه

روش FUE و تمامی روش‌هایی که از روش کاشت مو FIT پیروی می‌کنند تا حد ممکن کم تهاجمی هستند. از این رو در انجام کاشت مو به روش FUE برش نواری در پشت سر صورت نمی‌گیرد. در نهایت خونریزی‌های شدید و بخیه هم وجود نخواهد داشت. این مزیت برای افرادی مناسب است که با خونریزی و بخیه‌های بعد از کاشت مشکل دارند.

داشتن عوارض کم و بهبودی سریع

کاشت مو یکی از جراحی‌های زیبایی است که در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است. همان طور که می‌دانید تمامی جراحی‌ها و عمل‌ها دارای عوارض و خطراتی هستند که کاشت مو از آن مستثنی نیست. با این وجود روش FUE نسبت به روش‌های دیگر از عوارض بسیار کمی برخوردار است. به همین دلیل است که دوره نقاهت کوتاه مدت و در نهایت بهبودی سریع‌تر خواهد بود.

کاهش احتمال آسیب دیدن فولیکول‌ها

برداشت و آماده سازی فولیکول‌ها در برخی از روش‌های کاشت مو بسیار حساس و زمانبر است. از این رو فولیکول‌ها مدت زمان بیشتری را بیرون از بدن هستند. پس احتمال آسیب دیدن آنها افزایش پیدا می‌کند. وجود دستگاه‌های دقیق و هم چنین اسکن و آنالیزهای پیشرفته باعث شده است که فولیکول‌ها در روش FUE صدمه‌ای نبینند.

نتایج کاملاً طبیعی

یکی از مزیت‌های بسیار مهم در روش کاشت مو FUE مرتبط با داشتن نتایج طبیعی است. شاید در روش‌های دیگر مشاهده کرده باشید که کاشت مو حالتی بسیار مصنوعی دارد، اما خوشبختانه در این روش جدید خبری از کاشت مصنوعی نیست.

در مقابل این روش معایب و عوارضی دارد که شامل سفت شدن و ورم کردن محل و یا عفونت در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی است. همان طور که در مطالب فوق گفته شد این روش نسبت به روش‌های دیگر از عوارض کمتری برخوردار است.

تفاوت کاشت مو به روش sut و fue

در انجام روش‌های کاشت مو تفاوت‌های زیادی وجود دارد. برخی از آنها تا حدودی به یکدیگر شبیه و برخی تفاوت‌های زیادی دارند. در ادامه به تفاوت‌های دو روش SUT و FUE می‌پردازیم.

کاشت مو به روش FUE نسبت به روش SUT کمی قدیمی‌تر است.

دیگر تفاوت مهم در این دو روش مرتبط با تعداد جلسات درمانی است. به این صورت که در روش SUT تنها با یک جلسه دوره درمانی انجام خواهد شد. در صورتی که در روش FUE دوره درمانی در ۳-۴ جلسه قابل انجام است.

در روش کاشت مو SUT نسبت به روش FUE خونریزی و درد کمتر است؛ بنابراین برداشت و کاشت فولیکول‌ها به روش SUT بسیار راحت‌تر است.

در روش FUE موها با تراکم کمتری نسبت به روش SUT انجام می‌پذیرند؛ بنابراین افرادی که علاقه‌مندند موهای بسیار پرپشت داشته باشند بهتر است از روش SUT استفاده کنند.

کاشت مو به روش fue میزان موفقیت

همان طور که در مطالب فوق به آن پرداختیم روش FUE نسبت به روش‌های دیگر از عوارض کمتر و هم چنین مزیت‌های بیشتر برخوردار است. همین امر باعث شده است تا افراد از آن استقبال زیادی کنند. در واقع می‌توان گفت طبق مشاهدات انجام شده کاشت مو به روش FUE از میزان موفقیت بالایی داشته است. چراکه دستگاه‌های مورد استفاده همگی به روز و پیشرفته هستند. این مورد باعث شده تا افراد در حین انجام عمل با درد کمتری روبرو شوند. بنابراین به طور کلی می‌توان گفت در این روش میزان موفقیت چشمگیر است و هم چنین قابل توجه قرار گرفته است.

کاشت مو به روش fue میزان موفقیت

تفاوت کاشت مو fue  و super fue

این دو روش با یکدیگر چندان تفاوتی ندارند، از همین رو نمی‌توانیم به طور دقیق مشخص کنیم که کدام یک بهتر است و مزیت‌های بیشتری دارد. به این دلیل که روش SUPER FUE در واقع همان FUE است با این تفاوت که اندکی نسبت به یکدیگر تفاوت دارند.

عوارض و خطرات کاشت مو با روش FUE

هر روش درمانی دارای عوارض و خطراتی است که نمی‌شود از آن چشم پوشی کرد. البته که کاشت مو به روش FUE از این خطرات و عوارض مستثنی نیست. در نتیجه افرادی که قصد دارند این عمل زیبایی را انجام دهند می‌بایست نسبت به عوارض آن آگاه باشند. چراکه در هر صورت با انجام دادن کاشت مو در معرض این خطرات قرار خواهند گرفت. ناگفته نماند که عوارض به ندرت اتفاق می‌افتد و می‌توان با انتخاب یک پزشک معتبر تا حد زیادی از آن جلوگیری کرد.

عوارض ناشی از کاشت مو به روش FUE عبارت‌اند از:

  • ایجاد زخم‌های بسیار کوچک به دلیل استخراج فولیکول‌ها در ناحیه اهدا کننده وجود دارد.
  • ایجاد تورم و خارش و سوزش در محل انجام کاشت مو وجود خواهد داشت که البته با رعایت نکات بهداشتی قابل پیشگیری است.
  • مواجه شدن با خونریزی زیاد در صورت عدم مصرف دخانیات، سیگار کشیدن، مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند وافارین و آسپرین
  • ریزش احتمالی کاشت مو در روزهای بعد از انجام عمل که کاملاً طبیعی بوده و بعد از مدتی روند طبیعی خود را به دست می‌آورد.
  • احساس درد و سوزن شدن سر بعد از انجام عمل وجود خواهد داشت که البته همان طور که به آن اشاره کردیم با انتخاب پزشک با تجربه و متبحر می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد.

در هر حال انتخاب پزشک مورد اطمینان و ماهر کمک می‌کند تا از بسیاری از عوارض جلوگیری شود. هم چنین انجام عمل کاشت مو نتیجه بسیار خوبی را داشته باشد. اگر قصد دارید که کاشت مو با روش مناسب شما برایتان صورت گیرد پیشنهاد ما به شما این است که تنها پزشکان معتبر و کلینیک‌های خوب را انتخاب کنید. از طرفی باید به این نکته دقت داشته باشید که به هیچ عنوان به کلینیک‌های غیر معتبر اعتماد نکنید. هرچند که قیمت‌های پیشنهادی آنها کمتر از کلینیک‌های دیگر باشد. افراد زیادی هستند که با انتخاب کلینیک نامناسب و در نهایت پزشک بدون تجربه با مشکلات و عوارضی روبرو شده‌اند که دیگر قابل جبران نیست.

امیدواریم از مطالب گفته شده اطلاعات لازم را کسب کرده باشید و هم چنین با کاشت مو با روش FUE به طور کامل آشنا شده باشید. اگر فکر می‌کنید که درباره موضوعی صحبت نشده است و یا به سؤالی پاسخ داده نشده است در قسمت نظرات برای ما به اشتراک بگذارید و یا با در تماس بودن با اعضای مجموعه اطلاعات بیشتری را کسب کنید. فراموش نکنید که انجام عمل کاشت مو با حضور پزشک متخصص بسیار اهمیت دارد. از این رو می توانید برای انجام کارهای زیبایی خود که کاشت مو یکی از اصلی ترین آنها است به کلینیک ما اعتماد کنید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834