روش کاشت مو fut چیست

کاشت مو fut

روش کاشت مو fut چیست

کاشت مو یک روش معتبر و دائمی برای از بین بردن طاسی و ریزش مو است. از زمانی که این روش به وجود آمده است افراد کمتر به روش‌های دیگر مراجعه می‌کنند چرا که به راحتی می‌توانند با کاشت مو موهای پر پشت و زیبا را با خود هدیه دهند.

کاشت مو به روش fut یکی از روش‌های پرطرف‌دار است که یک نوار مو از ناحیه اهدا کننده برداشته می‌شود که در آن نوار ریزش مو کم و رشد موی هنوز قوی است. در ناحیه‌ای که ریشه مو برمی‌دارند، بخیه زده می‌شود و یک خط بر روی پوست ایجاد خواهد شد.

نواری که برداشته شده است و حاوی فولیکول‌های مو است به گرافت‌هایی متشکل از یک یا دو فولیکول تقسیم می‌شود. از طرفی واحدهای فولیکولی حاوی غدد چربی، اعصاب، ماهیچه کوچک و تعدادی موی ضخیم است. این گرافت‌های فولیکولی به برش‌های کوچک تقسیم می‌شوند و در ناحیه مورد نظر بیمار قرار می‌گیرد. به این صورت رشد مو یک الگوی طبیعی را دنبال می‌کند و هیچ نشانه‌ای از عمل جراحی مشاهده نخواهد شد.

مزیت‌هایی که در این عمل زیبایی مشاهده می‌شود متعدد هستند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کاشت مو fut پیوند تعداد زیادی فولیکول در یک جلسه یک است. هم چنین بازدهی بهتری نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو دارد که ظاهری طبیعی در هنگام رشد خواهد داشت. در نهایت بسیار به‌صرفه‌تر از روش‌های دیگر مانند کاشت مو FIT و SUT است.

روش انجام کاشت مو fut

در هر عمل زیبایی کاشت مو، نحوه پیوند فولیکول‌ها و انجام عمل جراحی متفاوت است. برای برخی بیماران نوع عمل جراحی اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل است که قبل از انتخاب روش ابتدا نحوه عمل جراحی را مطالعه می‌کنند. قطعاً روش‌هایی راحت‌تر هستند که دوره نقاهت کوتاه‌تر و عمل ساده‌تر داشته باشند. در ادامه توضیح می‌دهیم که کاشت مو FUT چگونه صورت می‌گیرد.

  • ابتدا پزشک پوست سر را با سوزن‌های مخصوص بی حس می‌کند به‌گونه‌ای که فرد در هنگام عمل چندان متوجه درد نشود.
  • سپس پزشک یک نوار از قسمتی که موهای مقاوم‌تری دارد و احتمال ریزش کمتر است را بر می‌دارد که به این قسمت ناحیه اهداکننده گفته می‌شود.
  • سپس پزشک قسمتی که از آن مو برداشته است را بخیه میزند. البته نگرانی بابت جای بخیه وجود ندارد چرا که این زخم کاملاً سطحی و کوچک است. به همین دلیل توسط موهای باقیمانده پوشیده خواهد شد.
  • نوار اهداکننده در کاشت مو FUT به وسیله یک فرایند جداسازی به واحد فولیکولی منحصر به فرد برش داده می‌شود.
  • پزشک در این مرحله با ابزاری مخصوص حفره‌هایی را بر روی سر ایجاد می‌کند و واحدهای فولیکولی را در آن وارد می‌کند.
  • در مرحله‌های نهایی پوست سر به آرامی با محلول ضدعفونی تماس داده می‌شود و منطقه مورد جراحی با یک باند به طور کامل پوشیده می‌شود.
  • معمولاً پزشک از بیمار می‌خواهد که برای مدتی از کلاه استفاده کند که بهتر بتواند از سر خود محافظت کند.

روش انجام کاشت مو fut

تفاوت کاشت مو fit و fut

قطعاً شما هم در زمان انتخاب روش کاشت مو اکثر روش‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کنید تا دریابید کدام روش برای انجام عمل زیبایی مناسب‌تر است. در ادامه به تفاوت‌های کاشت مو fut و fit می‌پردازیم تا متوجه شوید این دو روش در چه مواردی با یکدیگر یکسان نیستند.

زمانی که قصد بیمار رسیدن به حداکثر میزان ترمیم مو است از روش fut استفاده می‌شود. البته دلایل دیگری هم برای انتخاب این روش وجود دارد که شامل دقت تشریح با استریو میکروسکوپ و توانایی برداشت کارآمد نوار از سطح تعیین شده است.

مزیتی که در کاشت مو fut وجود دارد در مورد به‌جانگذاشتن اسکار خطی در ناحیه اهداکننده است. به این صورت زمان بهبودی و دوره نقاهت در آن کوتاه‌تر است. زمانی که بیمار تصمیم دارد بعد از عمل زیبایی به فعالیت‌های سخت خود ادامه دهد معمولاً روش fit پیشنهاد می‌شود. ناگفته نماند که در این روش به تقویت موهای بسیار کوتاه پرداخته می‌شود.

از طرفی اگر احتمال شلی پوست سر در زمان بریدن نوار از ناحیه اهدا کننده وجود داشته باشد روش fit برای کاشت مو پیشنهاد می‌شود.

کاشت مو fue بهتر است یا fut

افرادی که قصد دارند بعد از کاشت موهای خود را کوتاه نگه دارند بهتر است از روشی استفاده کنند که یک زخم خطی ایجاد نکند. روش کاشت مو fue یک روش مناسب برای رسیدن به این امر است. هم چنین استفاده کردن از این روش مناسب افرادی است که بعد از عمل قصد دارند به فعالیت روزمره خود ادامه دهند. به طور مثال برای ورزشکاران بهترین روش fue شناخته شده است.

روش fue مناسب افرادی است که به هر دلیل امکان برداشت مو به صورت نواری برای آنها وجود ندارد. این افراد می‌توانند کسانی باشند که پوست جمجه نازکی دارند و یا پوست سرشان کشسانی است. در صورتی که روش کاشت مو fut مناسب افرادی است که با برداشت نواری مشکلی ندارند.

کاشت مو fue بهتر است یا fut

روش خارج کردن واحد فولیکولی و پیوند واحد فولیکولی بسیار مورد مقایسه هستند به‌گونه‌ای که با این تفاوت نشان داده می‌شود که این دو روش کاملاً از یکدیگر مجزا هستند. در روش کاشت مو fut پزشک نوار موردنیاز را از پشت سر بیمار برمی‌دارد و این روش بیشتر مناسب افرادی است که دچار طاسی وسیع‌تری هستند.

در روش کاشت مو fue واحدهای فولیکولی به صورت تک به تک برداشته می‌شود و از این نظر بیشتر مناسب افرادی است که نیاز به گراف‌های کمتری برای کاشت مو دارند. روش fue مناسب افرادی است که بر روی جای زخم بسیار حساس هستند و نمی‌خواهند با چنین موردی روبرو شوند.

میزان موفقیت کاشت مو fut چقدر است؟

هنگام انتخاب روش‌های کاشت مو یکی از پارامترهایی که برای همه دارای اهمیت است در خصوص میزان موفقیت کاشت مو است. هیچ‌کس دوست ندارد زمان و هزینه خود را هدر دهد و در آخر عمل موفقیت آماری نداشته باشد. اگر روش مورد نظر خود در کاشت مو را مورد بررسی قرار دهید و از یک پزشک معتبر و باتجربه کمک بگیرید، قطعاً دچار اتفاق‌های زیان بار نمی‌شوید. البته میزان موفقیت از دیدگاه هر شخص متفاوت است اما اگر تمامی معیارهای مهم به کار گرفته شود قطعاً کاشت مو با موفقیت انجام خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین پارامترها در میزان موفقیت کاشت مو تجربه پزشک است. اگر پزشک معالج با دقت و هوشیاری انتخاب شود قطعاً نتایج ایجاد شده مثبت خواهد بود.

مورد دیگری که در موفقیت کاشت مو اهمیت دارد در خصوص انتخاب کلینیک است. دقت داشته باشید که تنها کلینیک‌هایی را انتخاب کنید که معتبر و قابل اطمینان باشند و خدمات خوبی را ارائه دهند.

انتخاب روش مناسب به منظور از بین بردن طاسی و ریزش مو از دیگر پارامترهای مهم در موفقیت کاشت است. قطعاً باتوجه‌به نوع بدن هرکس، روشی خاص مناسب وی است. معمولاً انتخاب روش مناسب به عهده پزشک است که می‌بایست با تجزیه و تحلیل‌های مختلف به این امر پی ببرد.

اگر تمامی این موارد در کاشت مو به روش fut رعایت شود، در نهایت میزان موفقیت عمل افزایش پیدا می‌کند.

دوره بهبود بعد از کاشت مو fut چقدر است؟

اگر تصمیم به انجام عمل با روش کاشت مو fut گرفته‌اید، احتمالاً برایتان سؤال است که دز چه مدت بهبودی کامل را به دست می‌آورید. پزشکان مجموعه برای آگاه کردن شما از مدت زمان بهبودی در ادامه اطلاعات دقیقی را برای شما عزیزان جمع آوری کرده‌اند.

در ابتدا لازم است بدانید که سر شما بعد از ۱۰ روز گذشت از عمل جراحی درمان شده و اثرات اصلی از بین می‌رود. پس از مدتی که به طور متوسط چهار ماه تخمین زده شده است موهای جدید شروع به رشد می‌کنند. سپس بعد از ۱۰-۱۵ ماه موهای جدید شروع به ضخیم شدن می‌کند. دقت کنید که در روش کاشت مو fut یک محل زخم باقی می‌ ماند که البته کوچک و ساده است و بعد از گذشت زمان با پوشیده شدن توسط مو ناپدید می‌شود.

البته باید توجه داشت که بهبودی جای زخم و عمل به معیارهای دیگر مانند مراقبت‌ها، تجربه پزشک، استفاده از غذاهای مغری و … نیز بستگی دارد؛ بنابراین اگر خواهان بهبودی سریع‌تر هستید در کنار موارد دیگر به این نکات هم توجه کنید چرا که می‌تواند در بهبودی شما بسیار تأثیر گذار باشد.

برای اینکه طول مدت بهبودی خود را کاهش دهید لیستی از باید و نبایدها از پزشک معالج خود دریافت کنید. با رعایت این موارد می‌توانید دوره بهبودی کوتاه‌تر و هم چنین عمل موفقیت آمیزی را داشته باشید.

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834