مزایا و معایب کاشت مو به روش Super fue

کاشت مو Super fue

مزایا و معایب کاشت مو به روش Super fue

کاشت مو به روش Super fue یکی از روش های نوین کاشت مو است که دارای مزایا و معایب مخصوص خود است. در این مقاله بیشتر در خصوص مزایا و معایب کاشت مو به روش Super fue بیشتر آشنا می شوید.

ورودی تکنولوژی به زندگی انسان باعث شده است که بسیاری از مشکلات حل شود. یکی از مشکلاتی که حدوداً تعداد زیادی از افراد از آن برخوردارند، طاسی یا تراکم مو است. از آنجایی که زیبایی در زندگی افراد نقش مهمی دارد و به آن اهمیت زیادی می‌دهند این مشکل می‌تواند بسیار پررنگ باشد. خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش‌های به وجود آمده‌اند که دیگر هیچ نگرانی بابت این موضوع وجود نخواهد داشت. یکی از روش‌های جدید کاشت مو super fue نام دارد که در ادامه بیشتر درباره آن صحبت می‌کنیم. اگر شما هم جز افرادی هستید که از این مشکل رنج می‌برید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله را مطالعه کنید قطعاً اطلاعات مناسبی را در خواهید یافت.

کاشت مو به روش super fue چیست؟

کاشت مو به روش super fue به‌گونه‌ای است که استخراج فولیکول‌ها به صورت مجزا یا واحد انجام می‌گیرد. این روش تفاوت چندانی با روش کاشت مو fue ندارد و تنها تفاوت مهم دیده شده در این دو روش مرتبط به دستگاه‌های مورد استفاده است. قطعاً شما هم اطلاع دارید که استفاده از دستگاه‌های به روز و هوشمند می‌تواند احتمال ایجاد مشکل را کاهش دهد. به بیانی دیگر احتمال به وجود آمدن بسیاری از نواقص با استفاده از دستگاه کاهش می‌یابد. بی شک کاشت مو به روش super fue یکی از روش‌های باکیفیت و به روز است.
به دلیل استفاده از دستگاه‌های پیشرفته امکان انجام این عمل در تمامی کلینیک‌ها وجود ندارد. این روش به‌گونه‌ای است که با کمترین میزان تهاجم انجام می‌شود و از طرفی بهترین نتایج را دارد.

کاشت مو به روش super fue

مراحل کاشت مو به روش super fue چگونه است؟

کاشت مو در این روش در ۶ مرحله انجام می‌شود که در ادامه به تک‌تک آنها اشاره می‌کنیم.

اسکن پوست سر و طراحی لیزری خط رویش مو

مرحله‌های اول کاشت مو در روش super fue بسیار مهم هستند چراکه چگونگی انجام قسمت‌های بعدی را مشخص می‌کنند. در این مرحله از دستگاه اسکنر ۳D استفاده می‌شود تا اسکن و آنالیز پوست سر را انجام دهند. بعد از اسکن سر نتایجی حاصل می‌شود که در قسمت‌های بعدی بسیار اهمیت دارند. در ضمن لازم است که بدانید در زمان اسکن پوست تمامی موارد از قبیل داشتن بیماری و دیگر علائم مشخص می‌شود.
می‌توان گفت که در اکثر مواقع ریزش مو به دلیل وجود بیماری است که در این مرحله مشخص می‌شود که فرد دچار بیماری پوستی است یا خیر. در صورت داشتن بیماری به فرد مهلت داده می‌شود تا بیماری را درمان کنند.

تصاویر زیر نمونه ای از کاشت مو fit در کلینیک مهرزاد است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

ضدعفونی کردن و بی حس کردن پوست سر

ضدعفونی کردن پوست سر در تمامی روش‌های کاشت مو وجود دارد چراکه قبل از انجام عمل از بین بردن میکروب‌ها و آلودگی‌های روی پوست سر ضروری است. علاوه بر این ضدعفونی کردن پوست سر باعث می‌شود سرعت خون رسانی به پوست بیشتر شود و به بهبودی جای زخم تسریع داده شود.
با بی حس کردن پوست سر احساس درد در زمان کاشت و برداشت فولیکول کاهش داده می‌شود. از طرفی لازم است بدانید بی حسی در روش super fue با دیگر روش‌ها کاملاً متفاوت است، به طور مثال در روش fue بی حسی به گونه‌ای است که از طریق سوزن این مرحله را به اتمام می‌رسانند. در صورتی که در روش super fue با استفاده از دستگاه‌های هوشمند صورت می‌گیرد. به همین دلیل است که احساس درد در زمان بی حسی در این روش نسبت به سایر روش‌ها کمتر است. در واقع افرادی که از این مرحله کاشت مو ترس دارند با این روش و وجود دستگاه‌های هوشمند دیگر نگرانی وجود ندارد.

استخراج فولیکول‌ها

بعد از اسکن کردن پوست سر برداشت فولیکول‌ها راحت‌تر می‌شود. در این روش برای برداشت فولیکول‌ها از دستگاه‌های اتوماتیک استفاده می‌شود که دارای مزیت‌هایی مانند مقدار خون ریزی کم، قابلیت تنظیم زاویه، کمترین مقدار آسیب رساندن به مو، قابلیت تنظیم سرعت چرخش کانولا است.
مزیت بزرگ دیگری که در این روش دیده می‌شود مرتبط به یک‌بار مصرف بودن پانچ و قلم است. یک‌بارمصرف بودن پانچ و قلم سبب می‌شود که هیچ گونه میکروب و آلودگی از این طریق منتقل نشود. از طرفی با توجه به اینکه دستگاه هوشمند است در برداشت گراف‌ها آسیبی به پوست سر وارد نمی‌شود.

ذخیره فولیکول‌های استخراج شده

در زمان برداشت فولیکول‌ها مدت زمان و نگهداری آنها بسیار اهمیت دارد زیرا در صورت طولانی شدن کاشت امکان از بین رفتن فولیکول وجود دارد. خوشبختانه ویژگی که در این روش دیده می‌شود آن است که فولیکول‌ها به محض برداشت در قسمتی خاص ذخیره می‌شوند تا از بین نروند. برای نگهداری فولیکول‌ها از دستگاه‌های نگهدارنده مخصوص استفاده می‌شود که نگرانی از بین رفتن فولیکول‌ها را کاهش می‌دهد.
این تجهیزات مرتبط با نگهدارنده فولیکول‌ها به‌گونه‌ای هستند که کاملاً استریل شده هستند و هم چنین یک محوطه کاملاً سر بسته هستند. این محوطه نیاز فولیکول‌ها را برطرف می‌کند و از وارد شدن هرگونه شک جلوگیری می‌کند. در گذشته برای نگهداری فولیکول‌ها از مایعی به نام سرم استفاده می‌کردند که در برخی مواقع باعث از بین رفتن آنها هم می‌شد. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روش جدید super fue دیگر نگرانی بابت نگهداری فولیکول‌ها وجود ندارد.

کاشت فولیکول‌ها

قطعاً بعد از روش برداشت، کاشت مو صورت می‌گیرد که در این روش خوشبختانه هم کاشت و هم برداشت توسط دستگاه‌های پیشرفته صورت می‌گرفت. این دستگاه ایمپلنتر نام دارد که شامل مزیت‌هایی مانند تراکم حداکثری، حالت طبیعی خط رویش مو است.
استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته باعث شده که کاشت مو با دقت ۱۰ برابر انجام شود و به وجود آمدن مشکل و یا اشتباه بسیار کاهش یافته است. البته لازم است بدانید که این دستگاه‌ها در تمامی کلینیک‌ها وجود ندارد به همین دلیل برای بهره بردن از این شرایط می‌بایست تنها به مراکزی مراجعه کنید که داری چنین دستگاه هایی هستند.

مزیت‌های روش super fue چیست؟

قطعاً می‌دانید که هر روش داری مزیت‌ها و معایبی است که البته مزیت‌های این روش کاشت مو نسبت به روش‌های دیگر بسیار بیشتر است. در ادامه به مهم‌ترین مزیت‌های موجود در این روش کاشت مو می‌پردازیم.

 • نداشتن درد و خون ریزی به دلیل استفاده از دستگاه‌های هوشمند
 • تزریق بی حسی با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته که سبب کاهش درد می‌شود
 • خط رویش مو در این روش کاملاً طبیعی هستند و در نهایت ظاهر موها طبیعی می‌شود
 • تراکم در این روش نسبت به روش‌های قدیمی بسیار بیشتر است
 • رسیدن به نتیجه موردنظر در این روش بسیار سریع است. به این صورت که فرد در یک دوره ۶-۹ ماه به نتیجه دلخواه خود دسترسی می‌یابد. در صورت یکه در روش‌های قدیمی این مقدار حدود ۱۲-۱۴ ماه است.
 • احتمال انتقال بیماری و ویروس به دلیل یک‌بارمصرف بودن قلم و پانچ تقریباً صفر است
 • جای زخم و اسکار روی سر به دلیل استفاده از دستگاه‌های پیشرفته بسیار کم است
 • باتوجه‌به غیرتهاجمی بودن این روش دوره نقاهت بسیار کوتاه و هم چنین عوارض بسیار کم است
 • امکان کاشت مو در ابرو و ریش و سبیل هم امکان‌پذیر است

نکته: در نظر داشته باشید که تمامی موارد ذکر شده در صورتی اعمال می‌شود که پزشک کار خود را به درستی انجام دهد. از این رو به شما توصیه می‌کنیم تنها پزشکان و متخصصانی را انتخاب کنید که دارای تجربه و مهارت زیاد هستند. به منظور مطمئن شدن از عملکرد پزشک معالج خود می‌توانید نمونه کارهای وی را مورد بررسی قرار دهید. در ضمن تنها به نمونه کارهای مجازی و عکس‌های موجود در سایت و پیچ اعتماد نکنید و حتماً به صورت حضوری مراجعه کرده و نمونه کارهای پزشک مربوطه را بررسی کنید.

معایب کاشت مو به روش super fue چیست؟

همان طور که متوجه شدید احتمال بروز عوارض در این روش از کاشت مو بسیار پایین است، اما به هر حال تمامی عمل‌های زیبایی داری عارضه‌های جانبی هستند که در ادامه به عوارض این روش می‌پردازیم.

 • در روش super fue موهای سر باید کوتاه شوند که این مورد برای بسیار از افراد ناخوشایند است
 • در این روش همانند دیگر روش‌ها از بی‌حسی‌هایی جهت بی حس کردن سر استفاده می‌شود که امکان ایجاد واکنش‌های آلرژی وجود دارد.
 • عوارضی از قبیل تورم، قرمزی پوست سر بعد کاشت مو و کبودی وجود دارد که البته این عوارض جانبی در اکثر روش‌های کاشت مو دیده می‌شود.
 • احتمال عفونت در روش super fue وجود دارد اما احتمال آن بسیار پایین است.
 • همان طور که مطالعه کردید مزیت‌های موجود در این روش بسیار بیشتر از معایب آن است. به این دلیل که این روش جز جدیدترین روش‌های کاشت مو شناخته شده که تمامی عارضه‌های موجود در روش‌های قبلی را برطرف کرده است.
 • روش super fue بسیار مناسب افرادی است که به دنبال کاشت مو با خون ریزی و دوران نقاهت کم هستند. وجود دستگاه‌های پیشرفته در این روش باعث شده است که عمل را برای بیمار بسیار راحت‌تر کند و از طرفی احتمال بروز اشتباه در این روش بسیار پایین است.
 • شاید پیدا کردن دستگاه‌های این نوع کاشت مو کمی سخت باشد زیرا تمامی کلینیک‌ها دارای چنین دستگاه‌های پیشرفته‌ای نیستند. از طرفی پیدا کردن این نوع دستگاه در کلینیک‌های مختلف می‌تواند عملی راحت و آسان را برای شما به ارمغان آورد.
 • در ضمن فراموش نکنید اگر از خون ریزی ترس دارید در روش super fue مقدار آن بسیار پایین است. به‌گونه‌ای که احتمال دارد اصلاً متوجه آن نشوید.

اهمیت انتخاب پزشک در روش super fue

تمامی روش‌های کاشت مو و حتی تمامی عمل‌های زیبایی دارای معایب و مزایایی هستند که اگر پزشک کار خود را درست انجام ندهد میزان معایب بیشتر خواهد شد. کاشت مو از این قضیه مستثنی نیست و برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز به مهارت و تبحر پزشک دارد.
در واقع تجربه و مهارت پزشک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر پزشک به خوبی انتخاب نشود احتمال بروز هر گونه مشکل وجود دارد، هرچند که شما بهترین و جدیدترین روش را برای کاشت مو انتخاب کنید.

توصیه‌های قبل از کاشت مو super fue

زمانی که مراجعین به کلینیک مراجعه می‌کنند و درخواست تعیین انجام عمل را دارند، برای وی جلسه مشاوره‌ای تعیین می‌شود که در این جلسه به تمامی نکات پرداخته می‌شود. بعد از چک کردن شرایط فرد مراجعه کننده و هم چنین هدف موردنظر، پزشک توصیه‌هایی را در خصوص مراقبت‌های قبل از عمل می‌دهد. این مراقبت‌ها بسیار مهم هستند و در صورت رعایت نکردن می‌توانند مشکلات جدی را برای فرد ایجاد کنند.
زمانی که فرد مراجعه کننده مراقبت‌ها و توصیه‌های گفته شده توسط پزشک را رعایت می‌کند در واقع به بهبود عمل خود کمک کرده است. این مراقبت‌ها شامل عدم مصرف دخانیات و الکل، عدم مصرف هرگونه دارو و یا در جریان گذاشتن پزشک از مصرف آنها، شستن موها و تمیز نگه داشتن آنها قبل از عمل، ایجاد شرایط روحی و متناسب با عمل و …. است. تمامی این موارد توسط پزشک به مراجعه کننده داده می‌شود. تنها کاری که فرد مراجعه کننده باید به آن توجه داشته باشد آن است که تمامی نکات گفته شده را رعایت کند.
در ضمن به یاد داشته باشید که در صورت داشتن هرگونه آلرژی به هر دارو یا موادی پزشک خود را در جریان بگذارید. این مورد در بسیاری از مواقع نادیده گرفته می‌شود و در زمان عمل مشکلاتی را برای بیمار به وجود می‌آورد؛ بنابراین به شما توصیه می‌کنیم قبل از انجام عمل پزشک را از حساسیت‌های خود باخبر کنید.

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل به روش super fue برای کاشت مو بپردازیم. تا اگر در آستانه انجام کاشت مو به این روش هستید با آگاهی بیشتری گام بردارید. در واقع بررسی کردن مزیت‌ها و معایب می‌تواند به شما کمک کند که کدام یک نسبت به شرایطی که دارید برای شما مناسب هستند. همان طور که در این مقاله به آن پرداختیم این روش از معایب بسیار کمی برخوردار است و به همین دلیل است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. دلیل اصلی کم بودن عوارض در این روش، وجود دستگاه‌های پیشرفته و نوین است. این دستگاه‌ها سبب شده تا مواردی از قبیل خون ریزی، درد، عفونت و … کاهش پیدا کند.
امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشید اطلاعات مناسبی را به شما منتقل کنیم. در نظر داشته باشید که کلینیک مهرزاد آماده خدمات رسانی با بهترین کیفیت در حیطه کاشت مو و زیبایی است. در صورت داشتن هرگونه سؤال و انتقاد با ما در تماس باشید و یا آن را در قسمت نظرات برای ما به اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834