کاشت مو به روش SUT چیست؟

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT

یکی از روش های کاشت مو، کاشت مو به روش SUT است که دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است. در ادامه با کاشت مو به روش SUT بیشتر آشنا می شوید.

داشتن موهای کم پشت جز مشکلات بسیاری از افراد از گذشته تا به امروز بوده است که خوشبختانه در حال حاضر روش‌های زیادی برای رفع این مشکل به وجود آمده است. ریزش مو و داشتن موهای کم پشت به دلایل مختلف صورت می‌گیرد که برخی از آنها شامل تغذیه نامناسب، وراثت، ابتلا به فشار خون و … است. خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌هایی به وجود آمده است که بسیار مناسب برای رفع کم پشتی و ریزش مو است. در ادامه در باره کاشت مو به روش SUT می‌پردازیم، اگر شما هم علاقه‌مندید دراین‌خصوص اطلاعات خود را بیشتر کنید تا انتهای مطالب با ما باشید.
به منظور کاشت مو روش‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام دارای مزیت‌ها و معایبی هستند. یکی از روش‌های نوین و جدید SUT نام دارد که دارای مزیت‌های زیادی است اما در عین حال معایبی را هم دارد. ویژگی بارز این روش تکنیک استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و ابزارهای مدرن است. همین مورد باعث شده تا عملکرد سریع‌تری در این روش وجود داشته باشد و در نهایت تراکم مو در این روش بیشتر خواهد بود.
این روش نسبت به روش‌های دیگر بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است زیرا در کنار استفاده از دستگاه‌های پیشرفته‌تر، دوره بهبود کوتاه‌تری دارد. هم چنین در روش SUT احتمال آسیب رسیدن به گرافت های مو بسیار کم است بنابراین همین ویژگی‌ها باعث شده‌اند تا طرف‌داران کاشت مو به روش SUT افزایش پیدا کند.

معایب کاشت مو به روش SUT

از آنجایی که این روش از جدیدترین روش‌های کاشت مو به حساب می‌آید سعی شده تا عوارض و معایب تا حد زیادی کاهش پیدا کند. اما همان طور که دیگر عمل‌های زیبایی عاری از عوارض و معایب نیستند این روش هم همان گونه است. در واقع وجود برخی از عوارض و احتمالات جانبی وجود دارد اما قطعاً میزان آن بسیار کمتر است. مهم‌ترین معایب کاشت مو به روش SUT شامل موارد زیر است:

  • مشاهده تورم در پیشانی به خصوص در افرادی که از رویش موی پایینی برخوردار هستند.
  • احساس درد و سوزن در روز اول درمان
  • ریزش مو که به صورت شوک صورت می‌گیرد و کاملاً طبیعی است زیرا پس از مدتی بلافاصله رشد خواهند کرد.
  • رشد ناهماهنگ موهای کاشته شده

این روش از کاشت مو نسبت به روش‌های دیگر از عوارض کمتری برخوردار است اما با این حال توصیه می‌شود تا تنها توسط پزشک متخصص صورت گیرد. در صورتی که پزشک متخصص این کار را انجام دهد احتمال وقوع عوارض طبیعی به شدت کاهش پیدا می‌کند. یکی از بهترین مراکز کاشت مو به روش SUT کلینیک مهرزاد است که بهترین خدمات را به مراجعین خود ارائه می‌دهد.

معایب کاشت مو به روش SUT

مزایای کاشت مو به روش SUT

ازآنجایی که کاشت مو به روش SUT تکمیل‌کننده دیگر روش‌ها است و از طرفی جز جدیدترین روش‌های کاشت مو شناخته شده است مزایای زیادی دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.
مهم‌ترین مزیتی که در روش کاشت مو به روش SUT وجود دارد آن است که جراح سعی دارد تا فولیکول‌ها را به‌گونه‌ای استخراج کند که حداقل میزان بافت سر با آن برداشته شود.
در روش کاشت مو به روش SUT جراح به هیچ عنوان متقاضی را بی هوش نمی‌کند و تنها با بی حسی‌های موضوعی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. این گزینه مناسب افرادی است که نگران بی هوشی هستند.
در تکنیک SUT ابزارهای مورد استفاده همگی به روز و پیشرفته هستند و از طرفی این دستگاه‌ها فرایند کاشت را به طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهند. به همین دلیل امکان خطا و آسیب به فولیکول‌ها به حداقل می‌رسد.

کاشت مو به روش SUT
در روش SUT به دلیل استفاده از پانچ‌های نوک تیز دستی متقاضی درد و خون ریزی را به هیچ عنوان تجربه نمی‌کند. عدم درد یکی از مزیت‌های مهم این روش است که در روش‌های دیگر کمتر دیده می‌شود.
تکنیک SUT به دلیل نداشتن درد و خون ریزی جز عمل‌های کم تهاجمی به شمار می‌رود و حتی به این دلیل جز روش‌های کاشت مو بدون جراحی محسوب می‌شود.
به دلیل استفاده از دستگاه‌های پیشرفته دوره بهبودی و ریکاوری کاملاً کوتاه است و سوراخ‌های کوچک بانک مو حداکثر تا ۷ روز التیام پیدا می‌کنند.
در این روش احساس درد و ناراحتی بسیار کم است و یا حتی به‌گونه‌ای است که اصلاً حس نمی‌شود.
به دلیل استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و ابزارهای باکیفیت بعد از عمل جای هیچ گونه زخمی باقی نمی‌ماند. بعد از کاشت مو به روش SUT هیچ محدودیتی برای انجام فعالیت‌های روزانه وجود ندارد.

کاشت مو به روش SUT برای زنان

زنانی که به دلیل ریزش مو و حج کم مو تصمیم به کاشت مو به روش SUT می‌گیرند ابتدا باید توسط پزشک به صورت کلی مورد بررسی قرار بگیرند. به این دلیل که پزشک می‌بایست مطمئن شود این ریزش مو ریشه در مشکلات دیگر ندارد. بعد از اینکه مطمئن شد این ریزش مو به دلیل مشکلات هورمونی و دیگر مشکلات زنان نیست جلسه‌ای را به عنوان جلسه مشاوره برگزار می‌کند تا نتیجه مطلوب متقاضی را دریابد.
پزشک یک ارزیابی میکروسکوپی برای تعیین محل و درصد نازک موها انجام می‌دهد تا تمام مشخصات این تکنیک برای وی مشخص شود. البته لازم است بدانید بانوانی که دچار ریزش مو و کم پیشتی بیش از حد هستند واجد شرایط پیوند مو نمی‌شوند.
تقریباً می‌توان گفت گزینه‌های پیوند موی زنان تا حدی شبیه به مردان است و در این مرحله جراح تصمیم می‌گیرد که چه گزینه‌ای برای کاشت مو برای متقاضی مناسب است. هم چنین تصمیم می‌گیرد که متناسب با شرایطی که دارد آیا لازم به مصرف دارو در حین درمان است یا خیر.

کاشت مو به روش SUT برای زنان

کاشت مو به روش SUT برای مردان

کاشت مو برای آقایان در مقدار بسیار کمی با خانم‌ها متفاوت است به همین دلیل پزشک در برخی شرایط می‌بایست به جنسیت متقاضی برای کاشت مو توجه کند. برای کاشت مو مردان هم ابتدا آزمایش‌هایی انجام می‌شود تا پزشک از عدم وجود برخی از بیماری‌ها اطمینان پیدا کند. پس از پیدا کردن اطمینان فعالیت خود را به منظور کاشت مو به روش SUT آغاز می‌کند و در عین حال با توجه به سلیقه متقاضی این عمل را انجام می‌دهد.
دقت داشته باشید که تمام افراد بعد از انجام کاشت مو می‌بایست مراقبت‌هایی داشته باشند زیرا در روند رشد موی آنها مؤثر است. این مراقبت‌ها را بعد از انجام تکنیک SUT از پزشک خود دریافت می‌کنند. البته ناگفته نماند که این افراد بعد از عمل خود دقایقی را در کنار پزشک سپری می‌کنند تا از سلامت و عدم آلرژی خود اطمینان پیدا کنند.
در این مقاله سعی کردیم به طور کامل به معرفی کاشت مو به روش SUT بپردازیم و ذکر کنیم که در این روش چه معایب و چه مزیت‌هایی وجود دارد. همان طور که در مطلب فوق به آن اشاره کردیم روش SUT جز روش‌های نوین و پیشرفته شناخته است، به همین دلیل بسیاری از معایب روش‌های قدمی را ندارد. با این حال برای کمتر کردن عوارض و معایب بهتر است که کاشت مو را زیر نظر پزشک متخصص انجام داد تا از صحت و کیفیت کار وی اطمینان داشته باشید.
امیدواریم که این مطالب مورد نظر شما قرار گرفته باشد و توانسته باشید اطلاعات مفیدی را دریافت کنید. در ضمن فراموش نکنید که کلینیک مهرزاد آماده ارائه خدمات باکیفیت در حوزه کاشت مو است. پس شما می‌توانید از اعضای این مجموعه به منظور رسیدن به اهداف خود استفاده کنید. در صورت داشتن سؤال و هرگونه انتقاد در قسمت نظارتت برای ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان در اولین فرصت به آنها پاسخ بدهند.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834