فواید گن غبغب و مدت استفاده از گن غبغب

گن غبغب چیست

فواید گن غبغب و مدت استفاده از گن غبغب

لیپوماتیک غبغب یکی از جراحی های بسیار مهم است که توسط متخصصان زیبایی در کلینیک زیبایی مهرزاد انجام می شود پزشک بعد از انجام جراحی و تخلیه چربی این ناحیه برای نتیجه گیری بهتر استفاده از گن غبغب را تاکید می کند. گن غبغب از پارچه سفتی درست می شود که شامل دو حلقه است . این حلقه ها عمود برهم دوخته می شوند. یکی از این حلقه ها از زیر چانه به  صورت عمودی بر روی سر بسته می شود و قسمت دیگر از زیر چانه به پشت گردن راه دارد .نحوه بستن گن غبغب سبب استحکام و فیکس شدن زیر چانه و روی فک را فراهم می کند.

پس از انجام لیپوماتیک غبغب و تخلیه چربی اضافه، استفاده از گن سبب می شود که پوست روی قسمت غبغب فشرده شود. این مورد سبب جلوگیری از تشکیل خونمردگی و لیفت و جمع شدن پوست ناحیه زیر گردن می شود.

معمولا پزشکان مدت زمان متفاوتی را برای بستن گن غبغب پیشنهاد می کنند اما مدت زمان اصولی استفاده از غبغب که به وسیله آن بتوان نتیجه گیری موفقی از عمل لیپوماتیک بدست آورد حداقل سه هفته است. البته ممکن است یک یا دو هفته این مدت زمان افزایش یابد که بستگی به سرعت بهبودی و نظر پزشک خواهد داشت.

چرا پس از لیپوماتیک غبغب حتما باید از گن استفاده نمود

لیپوماتیک غبغب فرایندی است که در طی آن چربی اضافه تجمع یافته در ناحیه زیر گردن با استفاده از لوله های مخصوصی به نام کانولا خارج می شوند. در این فرایند دستگاه لیپوماتیک همزمان با خارج نمودن چربی اضافه ،پوست زیر گردن را نیز لیفت می کند تا آویزان و شل بنظر نرسد.

در راستای همین مورد پس از پایان عمل پزشک برای بیمار استفاده از گن غبغب را توصیه می کنند تا پوست ناحیه زیر گردن پس از تخلیه چربی آویزان نشود. بیمار باید شبانه روزی به مدت سه تا چهار هفته از این گن استفاده نماید تا پوست زیر گردن بیمار دچار شل شدگی و چین و چروک نشود.

گن غبغب چیست

فواید گن غبغب چیست

علاوه بر این موضوع  به دلایل زیر باید حتما از از گن پس از لیپوماتیک غبغب استفاده نمود:

کنترل تورم : معمولا پس از هر عمل و تکنیک زیبایی در بافت های اندام مورد نظر مقداری آب تجمع پیدا می کند استفاده از گن پس از لیپوماتیک غبغب سبب می شود مایع آدم در بافت های زیر گردن تجمع پیدا نکنند و بدین ترتیب از بروز ورم بعد از لیپوماتیک غبغب در این قسمت جلوگیری می شود.

بهبود کانتور: استفاده از گن مخصوص در فرایند بهبود فرد به چسبندگی بافت های زیرین این ناحیه کمک نماید .همچنین سبب جلوگیری از بروز چین و چروک نیز خواهد شد.

بهبود زخم: گن غبغب با ایجاد فشار در این ناحیه سبب بهبود زخم ها نیز می شود زخم های لیپوماتیک غبغب ممکن است ظاهری بسیار آزار دهنده ایجاد نمایند اما با استفاده از گن می توان این موارد را رفع نمود.

بسیاری از پزشکان عقیده دارند یکی از مهم ترین مراحل لیپوماتیک غبغب استفاده از گن مخصوص لیپوماتیک غبغب می باشد.

همچنین استفاده از گن می تواند فواید زیر را برای بیمار به همراه داشته باشد این موارد به خوبی اهمیت استفاده از گن را مشخص می کنند:

بهبود سریعتر

استفاده از گن غبغب می تواند به بهبود سریعتر بیمار کمک نماید علاوه بر این گن نقش بسیار موثری در شکل دادن به بدن پس از انجام عمل لیپوماتیک دارد. استفاده از گن پس از عمل لیپوماتیک سبب بهبود گردش خون به ناحیه زیر گردن و غبغب می شود. این افزایش جریان خون سبب تسریع در بهبودی فرد خواهد شد.

استفاده از گن همچنین می تواند با پایدار نگه داشتن ناحیه لیپوماتیک شده سبب بهبودی زخم با حداقل جای اسکار شود.

کاهش ابتلا به عفونت

فایده دیگر استفاده از گن بعد از لیپوماتیک غبغب کاهش احتمال ایجاد عفونت در محل خروج چربی ها می باشد. گن با فشرده سازی ناحیه غبغب از ورود میکروب ها و عفونت به این ناحیه جلوگیری نموده و از تورم و درد و التهاب عضلات می کاهد.

مدت زمان استفاده از گن غبغب چقدر است ؟

استفاده از عمل لیپوماتیک تاثیرات بسیار خوبی در خارج نموده چربی ها و افزایش زیبایی و تناسب چهره فرد دارد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب پس از لیپوماتیک غبغب تنها عمل خوب و مهارت پزشک موثر نمی باشد باید پس از پایان عمل نیز مراقبت های لیپوماتیک اصولی و لازم را انجام داد یکی از این مراقبت های اساسی استفاده از گن مخصوص غبغب می باشد که با فشرده سازی ناحی مورد نظر کمک بزرگی به تسریع در بهبودی بیمار خواهد  داشت.

فردی که از لیپوماتیک غبغب استفاده می کند اگر مراقبت های لازم را انجام ندهد مطمئنا نتیجه موفقی از لیپوماتیک کسب نخواهد کرد. همانطور که در بالا اشاره شد مدت زمان استفاده از گن غبغب به نظر و صلاحدید پزشک بستگی دارد و ممکن است این مدت زمان در افراد مختلف متفاوت باشد.

اما به طور کلی فرد بیمار نباید ۳ تا ۴ هفته گن را از گردن خود خارج کند. گن به صورت شبانه روزی باید در گردن بیمار باشد تنها در زمان استحمام می تواند باز کند.

اگر گن تنگ باشد می توان این مدت زمان را ۲ تا ۳ هفته در نظر گرفت اما در صورت استفاده از گن شل ۴ تا ۶ هفته وقت مورد نیاز است تنا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

 

 

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834