۶  ماه بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد ؟

6 ماه بعد از کاشت مو

6 ماه بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد

کاشت مو از جمله عمل های زیبایی می باشد که نتیجه نهایی آن بعد از گذشت ماه ها دیده می شود. در کلینیک زیبایی مهرزاد و در عمل پیوند مو برای رسیدن به نتیجه نهایی و رشد کامل موها باید صبر و حوصله زیادی به خرج داد. برای رسیدن به نتیجه ای موفق باید روند رشد موها به صورت کامل و طبیعی طی گردد. البته مهارت و تخصص پزشک و روش کاشت مو نیز  در این امر دخیل می باشد.

بعد از طی فرایند کاشت مو نوبت به مراقبت های بعد از کاشت مو می رسد در این دوره باید به دستور العمل هایی که پزشک کلینیک زیبایی مهرزاد ارائه می دهد گوش داده و طبق تجویز عمل نمایید.

در ابتدا بعد از کاشت مو ممکن است دلمه مانند هایی در محل کاشت مو در پوست سر ایجاد گردد. اما توجه نمایید که به هیچ وجه نباید به پوست سر دست زد و یا دستکاری نمود. زیرا به مرور زمان این موارد خودبخود از بین خواهد رفت و برخی از ساقه های موها نیز خواهد ریخت. ساقه های باقی مانده پس از گذشت چند هفته خواهد رویید و رشد خواهند نمود.

نتیجه نهایی ۶ ماه بعد از کاشت مو

انتظار برای رشد موها تجربه ای هیجان انگیز است و ممکن است چندین ماه تا یکسال طول بکشد. تا موها از زیر پوست خارج گردند و ظاهری زیبا پدید آورند.

کاشت مو به برداشت و آماده سازی و در نهایت پیوند فولیکول های مو در مناطق طاس و خالی سر گفته می شود. پس از کاشت مو مدت زمان مشخصی مورد نیاز است تا فولیکول های کاشته شده رشد کرده و موهای سر پرپشت شوند. این مدت زمان ممکن است در برخی از افراد ۱۲ ماه طول بکشد ودر برخی از افراد دیگر مدت کوتاه تری مورد نیاز باشد. شرایط بدنی فرد و نحوه انجام کاشت مو تاثیر زیادی در کوتاهی یا بلند بودن این مدت زمان خواهد داشت.

بعد از کاشت موها باید مراقبت هایی را انجام دهیم رعایت آنها سبب تسریع در بهبودی و رویش موها خواهد شد. دو تا سه هفته پس از کاشت موها، موهای کاشته شده تا سه ماه ریزش را تجربه خواهند نمود. این مسئله کاملا عادی و طبیعی می باشد و افراد نباید هیچ گونه دلهره و ترس داشته باشند.

 

نتیجه نهایی 6 ماه بعد از کاشت مو

ریزش اولیه مو ها سبب تقویت و مقاومت بیشتر موها خواهد شد. فولیکول های مو سر جای خود باقی می مانند و تنها تار های مو کاشته شده ریزش پیدا می کنند. پس از پایان این مدت فولیکول ها دوباره رشد خواهند نمود و تار های مو جدیدی جوانه می زنند.

نتیجه نهایی ۶ ماه بعد از کاشت مو در برخی از افراد نمایان می شود و پوست سر پرپشت تر از قبل می شوند. تارهای مو تقریبا سه اینچ رشد می کنند ودر برخی از افراد نیمی از فرایند رشد مو طی می شود و در برخی از افراد دیگر این حجم ۷۰ درصد می باشد.

اما نباید انتظار رشد سریع را داشت و تا یکسال بعد از کاشت باید صبر نمود تا رشد موها تکمیل گردد و موهای سر پرپشت وزیاد شود.

اغلب بیماران بعد از شش ماه احساس رضایت از کاشت موی خود دارند اما باید توجه نمود که این نتیجه نهایی نیست و باید مدت زمان بیشتری را منتظر بمانند.در ماه ۶ ام بعد از کاشت بخشی از مو ها ضخیم و مستحکم شده اند و سایر موها هنوز شکننده و نازک هستند. این وضعیت ممکن است تا دو ماه دیگر نیز ادامه داشته باشد اما پس از آن کم کم تمام موها پرپشت و قوی شده و شکل ظاهری زیباتری نیز ایجاد می نمایند. از ماه شش ام به بعد انعطاف پذیری پوست سر نیز افزایش پیدا می کند.

مراقبت های ۶ ماهه اول بعد از کاشت مو

برای تسریع در بهبودی و موفقیت آمیز بودن عمل کاشت پیوند باید مراقبت هایی را در نظر گرفت. در این بخش مهم ترین مراقبت های کاشت مو را در شش ماهه اول را ذکر می کنیم :

  1. نحوه باز کردن و تعویض پانسمان سر:

یکی از مهم ترین مراقبت های ۶ ماهه اول بعد از کاشت مو نحوه باز کردن و تعویض پانسمان سر می باشد.این کار باید توسط فرد متخصص انجام شود تا هیج گونه آسیبی به سر بیمار وارد نگردد.

  1. مصرف منظم داروهای تقویتی تجویز شده توسط پزشک :

مصرف منظم داروهای تقویتی می تواند تاثیر بسزایی در نتیجه عمل  داشته باشد. برای مثال مصرف آنتی بیوتیک هایی مانند سیپروپروکساسین  به پیشگیری از بروز عفونت موثر می باشد و به ترتیب به صورت منظم مصرف شود.

  1. تغذیه بعد از کاشت مو بسیار مهم است :

از مهم ترین مراقبت ها و توصیه های بعد از عمل کاشت مو ،تغذیه سالم و مناسب است.

 

مراقبت های 6 ماهه اول بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو باید اصلا چربی مصرف نکنید زیرا چربی ها سبب آسیب به بافت موها می شود.مصرف اسفناج ،کلم بروکلی ،گوجه فرنگی ،فلفل و سیب زمینی  به رشد موهای کاشته شده کمک زیادی می کند.

  1. شستشوی موهای کاشته شده :

زمانی که کاشت مو انجام می دهید باید به این نکته توجه نمایید که موهای کاشته شده استحکام موهای خودتان را نخواهند داشت و در زمان شستشو باید به ملایمت و لطافت شستشو را انجام دهید.

کاشت مو تنها و بهترین روش برای بازیابی موهای از دست رفته در مردان و زنان است. زمانی نتیجه کاشت مو موفقیت آمیز خواهد بود که فرایند کاشت مو با دقت و توجه خاصی در کلینیکی معتبر و مجهز انجام شده و رشد طبیعی موها طی گردد.

مراقبت های بعد از کاشت نیز باید رعایت گردد تا نتیجه عمل به خوبی پیش برود. نکات توصیه شده توسط پزشک باید رعایت شود و تغذیه درست و مناسب را رعایت کرد.

به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834