هموروئید

هموروئید یا ورم‌های عروقی مقعدی، مشکل شایعی است که در نتیجه تورم عروق مقعدی رخ می‌دهد. آن قدرتی است که باعث ایجاد خونریزی طولانی مدت، ترشح مخاط و درد در منطقه رکتوم (قسمت پایینی روده بزرگ) می‌شود. هر شخصی می‌تواند در معرض خطر هموروئید قرار بگیرد، اما علامت‌ها ونشانه‌های خاصی می‌توانند برای هر فرد متفاوت باشند. گاه نیاز به تغییر سبک زندگی و گاه نیاز به انجام درمان سرپایی برای رفع این مشکل است.

هموروئید داخلی و خارجی، شقاق داخلی و خارجی، بواسیر داخلی و خارجی

هزینه درمان هموروئید، شقاق یا بواسیر

جراحی

شروع قیمت از   10 میلیون

تومان

 • وابسته به سطح مورد نیاز جهت درمان
نوبت مشاوره بگیرید
نیاز به راهنمایی دارید؟

ما با شما تماس خواهیم گرفت.

  روش‌های درمان هموروئید، شقاق یا بواسیر

  آشنایی بیشتر با روش‌های درمانی

  درمان بواسیر به نوع و شدت آن بستگی دارد و روش‌های درمانی متفاوتی برای آن وجود دارد. در ادامه به روش‌های مختلف درمان بواسیر می‌پردازیم.

  درمان هموروئید، شقاق یا بواسیر با دارو

  اگر بواسیر شما فقط ناراحتی خفیفی ایجاد می‌کند، پزشک ممکن است کرم، پماد، شیاف یا پدهای بدون نسخه را پیشنهاد دهد. این محصولات شامل موادی مانند شیاف آنتی هموروئید، هیدروکورتیزون و لیدوکائین هستند که می‌توانند به طور موقت درد و خارش را تسکین دهند. در استفاده از کرم‌های استروئیدی بدون نسخه برای بیش از یک هفته دقت کنید و توصیه پزشک را رعایت کنید.

  درمان هموروئید، شقاق یا بواسیر با بستن باند لاستیکی

  در صورت خونریزی مداوم یا هموروئید دردناک، پزشک ممکن است باند لاستیکی را توصیه کند. این روش معمولاً در مطب پزشک یا محیط‌های سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی ندارد. پزشک یک یا دو باند لاستیکی کوچک در اطراف هموروئید داخلی قرار می‌دهد تا گردش خون آن را قطع کند. بعد از یک هفته، هموروئید پژمرده و می‌افتد. این روش ممکن است باعث ناراحتی و خونریزی بیشتری شود، اما به طور کلی عوارض شدیدتری ندارد.

  درمان هموروئید، شقاق یا بواسیر با تزریق (اسکلروتراپی)

  پزشک یک محلول شیمیایی را به بافت هموروئید تزریق می‌کند تا آن را کوچک کند. این روش دردی کمی دارد و ممکن است نسبت به بستن باند لاستیکی مؤثرتر باشد.

  درمان هموروئید، شقاق یا بواسیر با انعقاد (مادون قرمز، لیزر یا دوقطبی)

  تکنیک‌های انعقاد از لیزر، نور مادون قرمز یا گرما استفاده می‌کنند. این روش‌ها باعث سفت شدن و چروک شدن هموروئیدهای داخلی می‌شوند و عوارض کمتری دارند.

  درمان هموروئید، شقاق یا بواسیر با جراحی

  تنها درصد کمی از افراد مبتلا به هموروئید نیاز به جراحی دارند. اما اگر سایر روش‌ها موفقیت‌آمیز نبودند یا هموروئید بسیار بزرگ است، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند. جراحی هموروئیدکتومی، که شامل برداشتن بافتی است که خونریزی می‌کند، می‌تواند روش مؤثرتری برای درمان هموروئیدهای شدید یا عود کننده باشد. اما این روش عوارضی مانند مشکل در تخلیه مثانه و درد پس از عمل دارد که با استفاده از مسکن‌ها قابل کنترل است.

  سوالات رایج

  علائم بواسیر چیست؟

  علائم خارجی بواسیر شامل خارش و سوزش در مقعد، درد و ناراحتی، تورم در اطراف مقعد و خونریزی می‌شوند. بواسیر داخلی در داخل راست روده قرار دارند و معمولاً نمی‌توان آنها را دید یا احساس کرد. اما هنگام دفع مدفوع، خونریزی بدون درد می‌تواند رخ دهد. بواسیر همچنین می‌تواند باعث درد و سوزش در هنگام عبور از دهانه مقعد شود.

  درمان بواسیر چیست؟

  هموروئید یا بواسیر وابسطه به سطوح مختلفی که برای هر شخص می‌تواند داشته باشد می‌تواند دارای متد درمانی مختلفی باشد که در ادامه تمامی آن‌ها را توضیح داده‌ایم.

  هموروئید داخلی و خارجی
  1 + 1

  شعبه فعال

  همه جا هستیم!

  کلینیک زیبایی مهرزاد طی سالیان گذشته بصورت مداوم در حال افزایش سطح کیفی خدمات، افزایش تعداد خدمات و بروزرسانی بوده است.

  یکی از اقدامات این کلینیک افتتاح شعبه‌های متعدد در تهران و شهرستان‌ها بوده است تا شما مشتریان عزیز امکان دریافت خدمات از نزدیک‌ترین شعبه نسبت به موقعیت خود را داشته باشید.

  خبر داغ

  افتتاح شعبه عمان

  تا این لحظه 18 + 1 شعبه در حال ارائه خدمات هستند. شعبه عمان کلینیک مهرزاد در شهر صلاله کشور عمان راه اندازی شد.

  ما برای کمک به شما اینجاییم!

  توضیحاتی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید چکیده‌ای از پیشنهادات دانشگاه علوم پزشکی است. با اقداماتی که زیر آورده شده است، می توانید وضعیت درد، تورم و التهاب جوش های هموروئیدی را بهبود بخشید:

  استفاده از درمان های موضعی

  می توانید از کرم یا شیاف های درمانی بدون نیاز به نسخه پزشک استفاده کنید که حاوی هیدورکورتیزون هستند. همچنین می توانید از پدهای حاوی ترکیبات بی حس کننده استفاده کنید.

  حفظ تمیزی ناحیه مقعد

  پس از استفاده از دستشویی یا در حالت استحمام روزانه، ناحیه اطراف مقعد را به آرامی با آب گرم شستشو دهید. استفاده از صابون لازم نیست و ممکن است مشکلات شما را تشدید کند. استفاده از سشوار با دمای کم پس از استحمام، رطوبت را به حداقل ممکن می رساند؛ زیرا رطوبت می تواند محرکی برای التهاب باشد.

  استفاده منظم از وان گرم

  این کار را چند بار در روز انجام دهید.

  استفاده از کمپرس یخ

  بسته یخ یا کمپرس سرد را بر روی ناحیه مقعد قرار داده تا ورم و آماس را کاهش دهید.

  استفاده از توالت فرنگی

  می توانید از صندلی های مشابه روی توالت های معمولی استفاده کنید. آنها را می توانید از داروخانه یا فروشگاه های بهداشتی تهیه کنید.

  استفاده از دستمال های توالت مرطوب

  پس از اجابت مزاج، از دستمال های توالت مرطوب (بدون الکل و عطر) استفاده کنید و از دستمال های خشک و زبر خودداری کنید.

  استفاده از داروهای خوراکی

  برای تسکین درد می توانید از استامینوفن، آسپیرین و یا ایبوپروفن (مثل ادویل و مترین) استفاده کنید.

  این اقدامات می توانند علائم شما را کاهش دهند، اما به هر حال هموروئید را به طور کامل درمان نمی کنند. اگر بعد از چند روز هیچ تغییری حس نمی کنید، با مشاورین و متخصصین کلینیک زیبایی مهرزاد تماس بگیرید.

  یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دریافت نوبت از شعب مهرزاد

   همچنین می‌توانید از طریق تماس نوبت خود را رزرو کنید.

   021-26748698