کاشت مو چیست و چگونه انجام می شود

کاشت مو

کاشت مو

اگر شما هم از ریزش مو و طاسی سر ناراحت هستید و به دنبال بهترین و سریع ترین روش برای کاشت مو و داشتن موهای زیبا هستید در این بخش با بهترین و موثرترین روش کاشت مو آشنا می شوید. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با کاشت مو بیشتر آشنا شید.

از مهم ترین فاکتور های زیبایی چهره، طبیعتا داشتن موهای پرپشت و خوش حالت می باشد. مو نقش بیساری را در زیبایی چهره افراد دارد اما برخی مواقع اتفاق می افتد که افراد به سبب عوامل مختلف از این موهبت الهی بی بهره می مانند و دچار ریزش مو و مواردی از این قبیل می شوند.

کاشت مو و بهترین و موثرترین روش کاشت مو

عواملی از جمله وراثت، مشکلات هورمونی، رژیم غذایی نامناسب و افزایش سن می توانند ریزش مو در افراد را تشدید نمایند. هر ریزش مویی به منظور تاسی یا بیماری مو نیست بلکه طبق نظر متخصصان ریزش ۱۰۰ تار مو در روز امری کاملا طبیعی است اما اگر از این تعداد فراتر رود باید به دنبال راه چاره بود.

امروزه خوشبختانه برای افرادی که دچار این مشکل می شوند معمولا روش های درمانی مختلفی از جمله :انواع روش های خانگی، انواع قرص ها، شامپو ها و محلول ها وجود دارد.
که با امتحان کردن این روش ها نیز بیشتر افراد در اکثر مواقع نتیجه مطلوبی نمی گیرند و برای همین نیز این عامل سبب پایین آمدن اعتماد بنفس در فرد خواهد شد.

با مطالعه دقیق منابع علمی می توان به این نتیجه دست یافت که تنها روش قطعی برای داشتن موهای پرپشت و زیبا و درمان ریزش مو، کاشت مو می باشد این روش مورد تایید بیشتر متخصصان زیبایی و سلامت است و افراد زیادی نتیجه مثبت دریافت کرده اند.

نه تنها در اروپا بلکه در ایران نیز کاشت مو به روش های مختلف در کلینیک های زیبایی انجام می گردد. در ایران نیز کاشت مو در کلینیک مهرزاد توسط برترین متخصص های پوست و مو انجلام می شود به این ترتیب که پزشک برای هر فرد بسته به شرایط وی، بهترین روش کاشت مو را انتخاب می نماید.
ما در این مطلب شما را با انواع روش ها و راه های مقابله با ریزش مو اشنا می کنیم پس جهت آشنایی با بهترین و موثرترین روش کاشت مو در ادامه همراه ما باشید.

کاشت مو چیست

فرایند کاشت مو به مجموعه ای از تکنیک ها جهت انتقال ریشه های مو از بانک مو یا همان ناحیه اهدا کننده به قسمت خالی سر گفته می شود. کاشت و پیوند مو با روش های مختلفی قابل انجام است که پزشک با توجه به موقعیت و شرایط فرد یکی از روش ها را به وی پیشنهاد می دهد.

کاشت مو چیست

 

بهترین و موثرترین روش های  کاشت مو کدامند؟

روش های مختلف کاشت مو تقریبا شیوه عملی یکسانی دارند و تنها تفاوت این روش ها با هم در شیوه و تکنیک برداشت گرافت و همچنین محل بانک موی افراد می باشد. روش ها مختلف کاشت مو که برخی از زمان های گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند عبارتند از :

روش کاشت موی FUT

قدیمی ترین و با سابقه ترین روش کاشت مو که در جهان مورد استفاده قرار می گیرد، روش کاشت موی FUT است. این روش که هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد در ابتدا پزشک محل برداشت مو را بی حس می کند سپس نواری از پوست سر را برداشت می کند .محل اهدا کننده در این روش پشت سر یا بالای گوش است.
نوار پوستی برداشت شده در آزمایشگاه زیر میکروسکوپ قرار می گیرد و سپس فولیکل های مو از آن استخراج شده و به صورت تک تک در محل خالی سر کاشت می گردد.
این روش با گذشت سالیان زیاد و پیدایش روش های جدید و مدرن، هنوز هم در برخی مواقع مورد استفاده قرار می گیرد. مزایای مهم این روش عبارتند از :

 •  پایین بودن هزینه استفاده از این روش به دلیل بیش سختی کمتر عدم نیاز به تراشیدن موهای سر
 •  به دلیل سریع بودن روش کاشت موی FUT فولیکول های آسیب کمتری می بینند.
 • به دلیل استخراج در محیط آزمایشگاه،فولیکول ها کمتر از بین می روند.
 • دائمی بودن موهای کاشت شده با این روش به دلیل قوی بودن موهای برداشت شده

علاوه بر مزایای ذکر شده روش FUT دارای معایبی نیز می باشد که اطلاع یافتن از آنها می تواند شخص را در تصمیم گیری درست، کمک نماید این معایب عبارتند از :

 • برجای گذاشتن جای زخم نواری در محل برداشت مو، بزرگ ترین عیب استفاده از این روش است. این زخم ها ممکن است خونریزی کنند.
 •  زخم حاصل از برداشت مو به روش FUT خیلی بزرگتر از سایر روش ها است بنابرین امکان دارد این زخم دیر بهبود یابد و سبب اذیت و آزار برای فرد شود.
 •  انجام فعالیت های سنگین و حرکات ورزشی شدید می تواند سبب بزرگتر شدن و گوشتی شدن جای زخم گردد.
 • این روش برای افرادی که پوست سر سفتی و کم انعطاف دارند مناسب نمی باشد.
 • در این روش بانک مو محدود به ناحیه پشت سر و بالای گوش می باشد.

کاشت مو به روش FIT

با توجه به معایب فراوان کاشت مو به روش FUT، نیاز به روشی بهتر و ایمن تر برای برداشت و کاشت مو احساس شد. کاشت مو به روش FIT بهترین و موفق ترین روش کاشت مو در جهان شناخته شده است. در این روش برداشت مو از بانک مو مانند کاش آن به صورت تک واحد انجام می شود.
این کار توسط وسیله ای به نام هولدر یا پانچ میلیمتری انجام می شود. در طی این روش سوراخ های یک میلیمتری توسط پانج ایجاد می گرددو یک واحد فولیکول از سر خارج می شود. این روش از کاشت مو برای افرادی که طاسی وسیعی ندارند و یا امکان برداشت مو از پشت سر ندارند، مناسب تر است.

مزایای کاشت مو به روش FIT که آن را ارزشمند کرده، عبارتست از :

 • مهم ترین مزیت روش FIT نسبت به روش FUT کم تهاجمی بودن آن است. در این روش نیازی به ایجاد جای زخم در پشت سر نیست و تنها سوراخ یک میلیمتری برای برداشت فولیکول
  مو ایجاد می گردد که هیچ خونریزی و درد و ناراحتی ندارد.
 •  برخلاف روش FUTدر این روش محدودیتی برای افراد با انعطاف پذیری کم پوست سر یا افراد با سابقه زخم گوشتی
  در سر وجود نداشته و همه افراد می توانند از این روش استفاده نمایند. پس از کاشت مو برای انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.
 •  در این روش بانک مو فرد وسعت بیشتری دارد و می توان از موهای بدن یا ریش نیز استفاده نمود. مانند تمام روش های دیگر کاشت مو به روش FIT نیز دارای محدودیت ها و معایبی می باشد که به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:
 • در روش FIT زمان بیشتری بری استخراج فولیکول های مو و کاشت آنها مورد نیاز است زیرا فولیکول ها به صورت واحدی کاشت می شوند. در نتیجه زمان بیشتری نیز برای این روش مورد نیاز است .
 • به دلیل حساسیت بالای برداشت فولیکول های مو در این روش، تخصص و مهارت جراح فاکتور اصلی برای اجرای این روش می باشد. هرقدر مهارت و تخصص جراح بالا باشد این روش کاشت مو با موفقیت بیشتر انجام می شود.
 • مراحل برداشت و کاشت مو با استفاده از پانچ میلیمتری بسیار زمانبر می باشد. به دلیل برداشت واحدی فولیکول ها امکان از بین رفتن و نابودی فولیکول ها کمی بیشتر از روش قبلی است.
 • به دلیل بیشتر بودن فاصله بین برداشت و کاشت مو در این روش، امکان آسیب به فولیکول ها نیز بیشتر می باشد.
 • هزینه کاشت مو به روش FIT بیشتر می باشد.
 • موی سر باید تراشیده شود.
 • کیفیت کمتر فولیکول های بردات شده با استفده از روش FIT

همه معایب روش کاشت مو FIT جدی بوده و باید در تصمیم گیری لحاظ نمود اما مهم ترین عیب این روش کیفیت پایین فولیکول ها می باشد که ممکن است در آینده دچار ریزش شوند.در زمان کاشت در این روش باید دقت نمود که فاصله ایجاد سوراخ های میلی متری جهت استخراج فولیکول در حد معینی باشد تا پوست سر آسیب نبیند.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT شباهت بسیار زیادی به روش FIT دارد با این تفاوت که برداشت فولیکول های مو در این روش با استفاده از دستگاه اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می شود. بنابرین سرعت عمل در این روش بیشتر بوده ودر صورت مهارت بالای جراح فولیکول های کمتری اتلاف می گردند. دستور العمل های دیگری که در مورد روش FIT بیان شد در مورد این روش نیز صدق می کند.

در واقع می توان گفت کاشت مو به روش SUT تکنیک پیشرفته تر نسبت به روش FIT محسوب می شود و بسیاری از معایب این روش را جبران کرده است.
تمامی مزایا و برخی معایب روش FIT در این روش از کاشت مو نیز صدق می کند.این روش با توجه به پیشرفته تر بودن نسبت به روش های قبلی مزایای بیشتری نیز دارد:

 • در کاشت مو به روش SUT به علت استفاده از وسیله خودکار سرعت برداشت و کاشت مو بیشتر شده و در نتیجه مدت زمان کمتری مورد نیاز است.در این روش در هر جلسه تقریبا می توان ۱۰۰۰۰ فولیکول مو را انتقال داد.
 • تعداد و میزان آسیب دیدگی فولیکول های مو برداشت شده با استفاده از دستگاه خودکار به تخصص و مهارت جراح بستگی دارد. به علت استفاده از وسایل الکترونیک هزینه انجام این روش نسبت به روش های قبلی بیشتر می باشد.
 • با توجه به عدم دخالت دست این روش بهداشتی تر انجام می شود. این روش بدون هیچ درد و خونریزی انجام می شود و خط رویش طبیعی ایجاد می گردد.

برخی از معایب روش SUT عبارتند از :

 •  به جا ماندن حفره های مو کاشته شده
 •  امکان صدمه به محل برداشت و کاشت مو
 •  احتمال امکان بیماری در صورت عدم ضدعفونی وسایل و تجهیزات
 •  اتمال ایجاد آسیب جدی به بانک مو و به جاماندن جای زخم

کاشت مو به روش Micro FIT

این روش همانطور که از نامش پیداست در واقع شکل پیشرفته تر از روش FIT می باشد و برخی از محدودیت های این روش را جبران نموده است.
از مزیت های این روش می توان به عدم تراشیدن موی سر، بانک موی قوی و استفاده از فولیکول های ظریف مو و بهبود کیفیت گرافت ها و کاشت دقیق تر اشاره نمود.

روش کاشت مو ترکیبی

در مواقعی که افراد بانک موی قوی دارند و می خواهند به تراکم مو بالا برسند، جراح تشخیص می دهد که باید به صورت همزمان از دو روش کاشت مو FIT و FUT استفاده کرد. در این روش جراح در ابتدا اکثر فولیکول های مو را با استفاده از روش FUT برداشت می نماید سپس جهت افزایش تراکم مو کاشت مو به روش FIT را نیز انجام می دهد.
مدل ترکیبی از کشت مو نیز دارای معایب و مزایایی مانند :
برای افرادی مناسب می باشد که دارای بانک موی قوی می باشند. به دلیل استفاده از روش برداشت نواری فولیکول ها ممکن است محل برداشت زخم شود و به بخیه احتیاج یابد. به دلیل سرعت بالا کاشت در یک جلسه می توان تراکم بالایی مو ایجا نمود. استفاده از این دو روش به صورت همزمان می تواند سبب کاشت فولیکول های دائمی با آسیب کمتر و کیفیت بالا را فراهم نماید.

کاشت مو به روش BHT

آخرین مورد از روش های کاشت مو که می خواهیم به آن اشاره نماییم، کاشت مو به روش BHT است. این روش نیز نتایج عالی و بازدهی کاملی را در برنداشت کاملا مشابه روش های قبلی است با این تفاوت که در آن فولیکول های مو از سایر نقاط بدن مانند ریش و سینه برداشت و به نقطه ای از سر که دچار طاسی شده است پیوند زده می شود. این روش از کاشت مو توسط جراحان و متخصصان توصیه نمی گردد زیرا تعداد برداشت از گرافت های نواحی مختلف بدن محدود می باشد.

کاشت مو برای چه کسانی مناسب می باشد؟

افرادی که می خواهند جهت درمان ریزش مو و طاسی سر خود از روش کاشت مو استفاده کنند باید ابتدا پاسخ این پرسش را بیابند که آیا کاندیدای مناسبی جهت کاشت مو هستند یا خیر ؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت اگر دلیل ریزش مو و طاسی سر شما یکی از این موارد است پس می توانید اقدام به کاشت مو کنید:

 • طاسی ایجاد شده بر اثر سوختگی، آسیب و بخیه های جراحی
 • افرادی که به صورت خدادای خط رویش بالایی دارند در صورتی که بخواهند خط رویش را اصلاح کنند.
 • طاسی با الگوی مردانه و زنانه یا همان آلوپسی آندورژنی طاسی در اثر سفت بستن موها
 • اختلال تریکوتیلومانیا

در تعیین سن مناسب کاشت مو دو عامل کلی دخالت دارند :جنسیت و علت طاسی سر
برای خانم هایی که به دلایل از جمله آسیب مکانیکی به پوست سر دچار ریزش شده اند، سن مناسب برای کاشت معنایی ندارد فقط آقایانی که به ریزش موی ژنتیکی دارند بهتر است بعد از سن ۲۵ سالگی نسبت به کاشت مو اقدام نمایند.

قبل از کاشت مو چه کار کنیم ؟

در صورتی که تصمیم نهایی خود را مبنی بر کاشت مو گرفته اید نیاز است توصیه هایی را رعایت نمایید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.این توصیه ها شامل توصیه های روحی و روانی، توصیه های بهداشتی، توصیه های دارویی وعدم مصرف مشروبات الکلی می باشد.
متخصصان توصیه می کنند مصرف سیگار و مشروبات الکلی را از یک ماه قبل از کاشت مو کنار بگذارد زیرا ممکن است نیکوتین موجود در سیگار و اتانول مشروبات بر پلاکت های خون شما اثر بگذارد و از انعقاد آن جلوگیری کند و مشکلاتی را برایتان ایجاد کند.

همچنین مشروبات الکلی این خاصیت رادارند که مواد بی حسی را بی اثر کنند. حتما از جراح خود در مورد مصرف داروها قبل از کاشت مو مشاوره بگیرید .معمولا بیمار باید از مدتی قبل از مصرف داروهای ضد انعقاد خون از جمله وارفارین و هپارین پرهیز نماید.

مصرف داروهای بازدارنده ریزش مو از جمله ماینوکسیدول باید تحت نظر پزشک در زمان کاشت مو قطع شود زیرا مکانیسم این دارو ها بازتر کردن حفره های فولیکول های مو است که می تواند در روند کاشت و پیوند مو اختلال ایجاد نماید. اگر دارو های مسکن و خواب آور مصرف می کنید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

دارو های ضد التهاب نیز باید قبل از پیوند مو قطع شوند. حتما در مورد مصرف این دارو ها از پزشک کمک بگیرید.
ممکن است مصرف داروهای مختلف با عمل پیوند مو تداخل داشته باشد لذا فرد باید هر دارویی را مصرف می کند در جلسه اول با پزشک خود در میان بگذارد و پزشک با توجه به تداخل یا عدم تداخل آن با پروسه کاشت مو دستورات لازم را بدهد.

مصرف آنتی بیوتیک قبل از انجام عمل کاشت مو بسیار لازم و ضروریست توصیه می شود اولین دوز آن را یک ساعت قبل از عمل مصرف نمایید. برای مصرف هر نوع مکمل غذایی اجازه پزشک مورد نیاز است.

بعد از کاشت مو چه کارهایی باید انجام داد؟

فردی که عمل کاشت مو را انجام می دهد اگر می خواهد به نتیجه موفقیت آمیزی برسد باید مراقبت های قبل و بعد از کاشت را رعایت نماید چند مورد از مراقبت های بعد از کاشت مو عبارتند از :
اگر سردرد دارید تنها مجاز هستید از دارو های مسکن بدون آسپرین مانند استامینوفن استفاده کنید. مصرف مسکن های دارای آسپرین ممکن است سبب رقیق شدن خون و در نهایت خونریزی شوند.
حداقل تا سه روز نباید از نوشیدنی های الکل دار استفاده کنید زیرا سبب افزایش خونریزی می شود.
مصرف داروی پردنیزون را جدی بگیرید .پردنیزون داروی ضد التهاب است و باید طبق تجویز پزشک مصرف گردد.
فرد باید حداقل سه روز پس از کاشت از بازی هایی مانند فوتبال، دوچرخه سواری، دومیدانی و . . . . پرهیز نماید .همچنین تا یک هفته بعد از کاشت نباید ورزش هاو فعالیت های سنگین انجام دهد.

بالا گرفتن سر و تنه بالاتر از قلب حتی در زمان خواب به پیشگیری از خونریزی بعد از کاشت مو کمک شایانی می کند.

چه مشکلاتی بعد از کاشت مو ممکن است ایجاد شود؟

با توجه به این که عمل کاشت مو یک عمل زیبایی محسوب می شود عوارض و مشکلات بعد از کاشت را باید جدی گرفت و نسبت به رفع آنها اقدام نمود. البته برخی از عوارض و مشکلات بعد از کاشت طبیعی هستند و جزئی از پروسه درمان محسوب می گردند و نیازی به دخالت پزشکی ندارند. به طور مثال مواردی از جمله ورم و قرمزی ناحیه کاشت مو و ناحیه برداشت مو کاملا طبیعی است

۱٫ یکی از مشکلات نادری که ممکن است گریبانگیر فرد کشت کننده مو شود، سنکوپ است. این عارضه ممکن است ناشی از درد زیاد، کم آبی بدن، بالارفتن فشار خون، افت قند خون و سایر موارد باشد.

۲٫ احساس درد بعد از کاشت مو شایع ترین مشکل افراد است. ممکن است پس از برداشت نواری فولیکول ها و خونریزی از محل برداشت یا فشار به زخم ویا عدم تزریق کافی ماده بی حسی موضعی فرد دچار درد در ناحیه سر گردد.این مشکل با مسکن های تجویزی پزشک رفع می شود.

۳٫ ورم ناشی از تجمع آب در زیر پوست که ادم یا خیز گفته می شود از دیگر مشملاتی است که ممکن است برای افراد بعد از کاشت مو ایجاد گردد. این مورد خود بخود از بین می روددر موارد نادر نیاز به استفاده از داروهای استروئیدی خوراکی یا کورتون ها احساس می شود.

۴٫ خارش پوست سر در هر دو ناحیه گیرنده و دهنده فولیکول های مو از دیگرمشکلات بعد از کاشت است. می توانید سرم را بر روی پوست سر اسپری نمایید تا از خشکی پوست و خارش جلوگیری نماید.

۵٫ عفونت از دیگر مواردی است که ممکن است ایجاد شود هر چند امکان ایجاد آن خیلی کم است اما توصیه می شود اگر قصد انجام کاشت مو را داریدحتما به مراکز و جراحی مراجعه نماییدکه اصول بهداشتی را رعایت می کند. اختلال و نقص در سیستم ایمنی بدن نیز می تواند فرد را مستعد ایجاد عفونت کند.برای جلوگیری از ایجاد عفونت آنتی بیوتیک تجویزی پزشک را به صورت مرتب استفاده نمایید.

بعد از کاشت مو چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

افرادی که تصمیم به انجام کاشت مو دارند علاوه بر افزایش اطلاعات خود در خصوص روش های کاشت مو و نحوه انجام آن،باید در مورد نکات بعد از کاشت مو و چگونگی رعایت آنها نیز اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایند . دانستن این اطلاعات و رعایت آنها تاثیر مستقیمی بر تسریع در روند بهبودی وکاهش درد خواهد داشت.

فردی که کاشت مو انجام داده بهتر است ۳ تا ۵ روز استراحت نماید البته در صورتی که این امکان وجود نداشته باشد گذراندن ۴۸ ساعت استراحت نیز کفایت می کند.
روز های اول در زمان خوابیدن باید توجه نمایید فولیکول های مو در تماس با بالش نریزند .اگر ریزش فولیکول ها غیر طبیعی باشد باید فورا به پزشک اطلاع داد.
چند روز اول کاشت مو نباید موهای سر خود را بشویید
تا چند روز بعد از کاشت مو نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرید زیرا ممکن است به فولیکول های مو آسیب برسد.

نباید بگذارید سرتان عرق کند زیرا این امکان وجود دارد که عفونت ایجاد شود. در صورتی که سینوزیت ندارید روز اول از کمپرس یخ بر روی پیشانی خود استفاده کنید از روزهای بعد می توانید از کمپرس گرم استفاده کنید.
برای تسریع در روند بهبودی وتامین مواد مورد نیاز بدن توصیه می کنیم از انواع مواد غذایی سالم استفاده کنید.از قبیل:مصرف زیاد آب، مصرف مورد نیاز پروتئین، مصرف امگا ۳،مصرف آهن، مصرف انواع ویتامین ها، کاهش مصرف نمک و شکر، کاهش مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی و . . . .
مصرف ویتامین های تجویزی بخصوص ویتامین C فراموش نشود.

در ترمیم مو به روش کاشت مو نحوه بازکردن و تعویض پانسمان نیز بسیار مهم می باشد بهتر است تعویض آن را به کادر حرفه ای بسپارید اما در صورت نیاز در ابتدا توری روی سر را بردارید سپس پانسمان ناحیه برداشت را به آرامی با قیچی اطرافش را ببرید و آرام بردارید .پانسمان ناحیه کاشت را در ابتدا باید آب بریزید تا خیس شود سپس به آرامی جدا کنید.

مراقبت های هفته اول کاشت مو

معمولا درد در ناحیه سر بیماران چند ساعت پس از عمل کاشت شروع می شود که کاملا طبیعی بوده و مربوط به برش های جراحی است.پس از یکی دو روز از بین می رود.در صورت نیاز می توانید از مسکن های غیر آسپرین دار استفاده نماید.
جهت جلوگیری از عفونت از همان روز کاشت مصرف آنتی بیوتیک تجویزی لازم و ضروریست. پانسمان بعد از عمل از فولیکول های کاشته شده محافظت می کند در چند روز اول باید نهایت مراقبت را انجام دهید تا فولیکول ها ریزش نداشته باشند.
در روز بعد از کاشت مو باید به کلینیک موردنظر مراجعه نمایید تا سر شما با شامپو شستشو داده شود و مراقبت های لازم به شما گوشزد گردد. در موقع شستشو به این موضوع توجه نمایید که تا دو هفته نباید زیر دوش و فشار آب بروید.

در هفته اول کاشت مو جهت جلوگیری از تورم توصیه می شود از کمپرس آب یخ استفاده نماییدالبته دقت کنید که نباید کمپرس آب یخ را مستقیم بر روی محل پیوند قرار دهید بلکه روی پیشانی و اطراف سر قرار دهید.
از انجام فعالیت های سنگین که موجب تعرق کف سر شود خودداری کنید.زیرا عرق پوست سر را مستعد ابتلا به عفونت می کند.
در هفته اول از فین کردن و همچنین خم شدن زیاد بپرهیزید.تا یک هفته پس از کاشت مو اجازه انجام فعالیت های ورزشی را ندارید .پس از ده روز اجازه انجام فعالیت ها با فشار معمولی را دارید.

مراقبت های بلند مدت کاشت مو

بعد از انجام کاشت مو در کلینیک زیبایی مهرزاد برای موفقیت آمیز بودن کاشت مو مشاور کلینیک زیبایی مهرزاد مراقبت هایی را که بعد از کاشت مو نیاز است انجام داد را توصیه می نماید .این مراقبت ها یا کوتاه مدت هستند و به چند روز اول منتهی می شوند و یا بلند مدت بوده و باید در دراز مدت رعایت نمود. از جمله مواردی که در دراز مدت ملزم به رعایت آنها هستیم عبارت است از :

 • رعایت بهداشت و شستشوی اصولی موها
 • رژیم غذایی مناسب و انواع میوه هاو سبزی تازه
 • مصرف ویتامین های مورد نیاز بدن
 • عدم قضاوت زودهنگام درباره نتیجه عمل کاشت مو
 • استراحت درست و به موقع بعد از کاشت مو
 • مصرف شامپو ملایم و توصیه شده توسط پزشک و شستشوی آرام موها
 • موهای کاشته شده ۱۵روز پس از کاشت شروع به ریختن می کنند و این ریزش مکن است طی دوماه ادامه یابد باید صبور باشید.
به اشتراک بگذارید
مطالب اخیر

دیدگاه ( 5 )

 1. مریم12 اکتبر 2021

  من نمونه کار های شمارو دیدم خوب بود برای مشاوره کاشت مو چی کار کنم؟

 2. علی14 اکتبر 2021

  کدام روش کاشت مو بهتر است؟

 3. صادق15 اکتبر 2021

  میزان‌ نقاهت بعد کاشت مو به چه صورت هست؟

 4. ساجدی23 اکتبر 2021

  از خدمات کاشت مو‌کلینیک‌ راضی بودم واقعا فوق‌العاده بود! ماه های‌ اول نگران رشد مو بودم ولی الان خیلی راضی ام بعد ۶ ماخ

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

02172834